Seemanová a Knedla byli na SP na stupních vítězů, Gemov skončil v rekordu čtvrtý

21. 10. 2023 20:23

Plavkyně Barbora Seemanová byla den po třetím místě na kraulařské čtyřstovce na Světovém poháru v Budapešti druhá na poloviční trati. Znakař Miroslav Knedla obsadil třetí pozici na 50 metrů a Ondřej Gemov na 200 metrů motýlek skončil v českém rekordu těsně pod stupni vítězů.

Seemanová si pro druhé pódiové umístění během dvou dnů doplavala v čase 1:55,79. V Duna Areně, kde se na jaře 2021 stala právě na trati 200 metrů volný způsob mistryní Evropy, zaostala o 34 setin sekundy za vlastním národním rekordem z olympijského finále v Tokiu. S velkým náskokem 1,71 sekundy zvítězila mistryně světa Siobhán Haugheyová z Hongkongu.