Šefl a Kolářová mají české rekordy, ale na MS nepostoupili

4. 8. 2015 10:57
Ani nové české rekordy nestačily českým plavcům Janu Šeflovi a Anně Kolářové k postupu z rozplaveb do semifinále na mistrovství světa v Kazani.
Anna Kolářová.
Anna Kolářová. | Foto: CPA Eduard Erben

Kazaň - Ani nové české rekordy nestačily českým plavcům Janu Šeflovi a Anně Kolářové k postupu z rozplaveb do semifinále na mistrovství světa v Kazani. Šefl byl na 200 metrů motýlek s časem 1:57,63 sedmnáctý a o jednu příčku mu unikl postup.

Kolářová na stejně dlouhé trati volný způsob s časem 2:00,24 obsadila 25. místo. Na účast v dalších bojích nedosáhl ani Jan Micka, který skončil na 800 metrů volný způsob s časem 8:05,76 třicátý.

O další světový rekord se na šampionátu postaral Cameron Van Der Burgh. Jihoafričan zaplaval už v rozplavbách na 50 metrů prsa čas 26,62 sekundy a vlastní šest let staré maximum překonal o pět setin.

Osmnáctiletá Kolářová zlomila národní rekord Simony Baumrtové o sekundu a osobní rekord si zlepšila dokonce o dvě a půl sekundy. Šefl vylepšil vlastní český rekord z roku 2009 časem o 63 setin. Měl však smůlu, na prvním nepostupovém místě mu chybělo k semifinále 35 setin.