reklama

Šéf polského volejbalu zvládl famózní MS, teď mu hrozí žalář

Polský volejbal zvládl doma uspořádat famózní šampionát i získat zlaté medaile, jeho šéf Miroslaw Przedpelski se však měl dopustit korupce Polský volejbal zvládl doma uspořádat famózní šampionát i získat zlaté medaile, jeho šéf Miroslaw Przedpelski se však měl dopustit korupce autor: Reuters
Předseda polského volejbalového svazu byl obviněn z korupce při nedávném mistrovství světa mužů a hrozí mu až 12 let ve vězení.

Katovice - Předseda polského volejbalového svazu byl obviněn z korupce při nedávném mistrovství světa mužů a hrozí mu až 12 let ve vězení.

Miroslaw Przedpelski vede svaz deset let, Polsko za tu dobu udělalo ohromný pokrok a na konci září jeho hráči vybojovali světové zlato. Navíc dostala země přidělen evropský šampionát 2017.

Przedpelski byl zatčen ve čtvrtek kvůli podezření z korupce před šampionátem, údajně za úplatek 400.000 zlotých (asi 2,6 milionu korun) svěřil bezpečnost při MS agentuře Fosa. Její šéf skončil rovněž v rukou policie, stejně jako místopředseda volejbalového svazu.

Oba volejbaloví funkcionáři nyní stráví nejméně tři měsíce ve vyšetřovací vazbě.

reklama