reklama

Senzace! Boxer Konečný znovu o titul mistra světa. V Americe

Lukáš Konečný dostane další šanci získat tento pás! Lukáš Konečný dostane další šanci získat tento pás! autor: Eduard Erben
Nejlepší český profesionální boxer Lukáš Konečný si to znovu rozdá o titul mistra světa§

Praha – Skvělé dny zažívá český box. Nejprve o víkendu získala evropský titul WBU v pérové váze Hanka Horáková, následně došlo na potvrzení šlágru těžké váhy Ondřej Pála vs. David Price a nyní je tu další pecka – Lukáš Konečný si počtvrté v kariéře zaboxuje o titul mistra světa, poprvé ve střední váze!

Informoval o tom server Profiboxing.cz s odkazem na Boxrec.com. Dle zákulisních zpráv jsou smlouvy podepsané.

Soupeřem české profesionální jedničky nebude nikdo jiný než držitel titulu světového šampióna WBO Peter Quillin. Tenhle neporažený americký střelec původem z Kuby je jednou z nastupujících hvězd největší promotérské stáje světa Golden Boy Promotions a proti Konečnému bude svůj pás 19. dubna ve Washingtonu obhajovat už potřetí.

Plán se změnou váhy vyšly skvěle

Český boxer už naznačil, že se něco kolem něj děje tím, že v posledních týdnech začal intenzivně shazovat váhu. Ta už je aktuálně dle fotek na jeho oficiálním fanouškovském facebookovém profilu na hranici 78 kilogramů.

Pětatřicetiletému rodákovi z Brna tak vyšel se stájí SES Boxing plán, který připravili zhruba před rokem a půl. Po kontroverzní titulové porážce od Zaurbeka Bajsangurova v říjnu 2012 se totiž Konečný rozhodl definitivně opustit vody lehké střední divize a zamířit o necelá tři kila výše.

Ihned se mu povedlo získat do držení volný Evropský pás WBO, když porazil Francouze Karima Achoura a titul následně obhájil proti jeho krajanovi Moezi Fhimovi. Díky tomu poskočil v ratingu této federace na druhé místo a byla jen otázka času, kdy se dočká souboje s Quillinem.

Quillin neměl jinou možnost, než bojovat s Konečným

Místo oficiálního vyzývatele sice aktuálně zaujímá další velezkušený bijec – Marco Antonio Rubio. Mexičan ale dal ale několikrát najevo, že touží spíše po pásu WBC a v okamžiku, kdy podepsal smlouvu na boj o prozatímní pás této federace s Domenicem Spadou, bylo zřejmé, že třicetiletý Quillin bude po dvou volných obhajobách titulu muset nastoupit proti českému bijci!

A zatímco slavná skupina Queen kdysi zpívala píseň „Show must go on“, čeští boxerští fanoušci si mohou začít pobrukovat: „Show can begin!“ Následující týdny si totiž mohou skutečně náležitě užít!

reklama