Senzace Nymburku unikla. S Chimki padl v prodloužení

Nymburk měl našlápnuto k senzačnímu vítězství, které však v závěru pustil
Český celek měl od počátku mírně navrch a do poločasové přestávky šel s vedením 46:38.
Hru domácích zdatně dirigoval Welsch, který si připsal pět asistencí.
Ruský velkoklub se držel stále na dostřel.
Do závěrečného dějství vstoupil český mistr mnohem lépe a rychle získal zpět osmibodový náskok.
22. 1. 2014 20:34
Basketbalisté Nymburku prohráli v Evropském poháru v pražské Tipsport Aréně s Chimki Moskva 80:86 po prodloužení a po třech zápasech mají stále na kontě jedinou výhru.

Praha - Basketbalisté Nymburku prohráli v Evropském poháru v pražské Tipsport Aréně s Chimki Moskva 80:86 po prodloužení a zkomplikovali si boj o postup do osmifinále. Český mistr spadl v tabulce skupiny K na třetí místo.

Nymburk měl od začátku lehce navrch, do výraznějšího vedení se však dostal až ve druhé čtvrtině, kdy nedovolil soupeři tři minuty skórovat. Do poločasové přestávky tak šel zejména díky 14 bodům Dylana Pagea a jedenácti Radoslava Rančíka s náskokem osmi bodů.

Po pauze si však téměř čtyřminutovou černou střeleckou sérii vybral i Nymburk a Chimki se díky dvěma trojkám v závěru podařilo vyrovnat.

Do závěrečného dějství vstoupil český mistr mnohem lépe a rychle získal zpět osmibodový náskok. Vedení však Nymburk neudržel a Chimki v poslední minutě normální hrací doby vyrovnalo na 69:69.

Úvod prodloužení vyšel lépe hostům, kteří si nakonec připsali 24. výhru za sebou.

Evropský pohár basketbalistů, osmifinále - 3. kolo:

Skupina K:

ČEZ Basketball Nymburk - Chimki Moskva 80:86 po prodl. (20:20, 46:38, 54:54, 72:72)
Nejvíce bodů: Rančík 17, Page a Simmons po 16, Mahalbašič 13 - Popovič 24, Lončar 21, Gelabale 15. Rozhodčí: Sahin (It.), Herceg (Chorv.), Zaščuk (Ukr.). Fauly: 23:17. Trestné hody: 13/9 - 28/23. Trojky: 9:9.

Maccabi Haifa - Montepaschi Siena 86:66

1. Chimki Moskva 3 3 0 248:197 6
2. Maccabi Haifa 3 2 1 214:228 5
3. ČEZ Basketball Nymburk 3 1 2 233:241 4
4. Montepaschi Siena 3 0 3 210:239 3