reklama

Senzace se nekonala, sledge hokejisté padli po boji Kanadě

Čeští sledge hokejisté bojovali jako jeden muž, na Kanadu ale nestačili. Čeští sledge hokejisté bojovali jako jeden muž, na Kanadu ale nestačili. autor: Lukáš Kratochvíl
Čeští sledge hokejisté si na paralympijských hrách v Soči o medaile nezahrají.

Soči - Čeští sledge hokejisté si na paralympijských hrách v Soči o medaile nezahrají. Svěřenci trenéra Jiřího Břízy v závěrečném utkání v základní skupině podlehli po bojovném výkonu 0:1 favorizované Kanadě a čekají je zápasy o páté až osmé místo.

Čeští hráči museli vyhrát

Češi mohli po předchozích bodových ztrátách s Norskem a Švédskem postoupit do semifinále pouze v případě, že by dosud suverénní Kanadu porazili v normální hrací době.

Bezbrankový stav držel tým v čele s gólmanem Vápenkou do poloviny utkání, kdy se ve 23. minutě střelou do horního rohu české branky prosadil Westlake.

V dalším průběhu se už "Javorové listy" neprosadily, na kýžený obrat však nedosáhli ani čeští sledge hokejisté, i když si v závěru vytvořili několik velký šancí, a sen o bojích o medaile pro ně skončil.

"Zahráli jsme parádní zápas, nemusíme se za něj stydět. Škoda, že nám utekl postup mezi nejlepší čtyři," řekl České televizi brankář národního mužstva Michal Vápenka.

Sledge hokejisté budou hrát skupin o 5. místo

Jejich prvním soupeřem ve skupině o umístění bude ve středu Korea. V semifinále se Kanada utká s USA, druhou dvojici tvoří Rusko a přemožitelé Čechů z Norska.

"Teď bude těžké pro spoustu kluků najít motivaci, protože jsme chtěli jít výš, chtěli jsme se rvát o placky. Bohužel jsme si to pohnojili v prvních dvou zápasech," uvedl Vápenka

Kvůli mlze dnes absolvovali z plánované superkombinace pouze slalom lyžaři Oldřich Jelínek a Patrik Hetmer. Sedící Jelínek vypadl, zrakově postižený Hetmer zajel sedmý čas. Superobří slalom byl přesunut na pátek.

XI. zimní paralympijské hry v Soči - Sledge hokej:

Skupina A:

Kanada - ČR 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)

Branka: 23. Westlake.

Norsko - Švédsko 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)

Konečná tabulka:

1. Kanada 3 3 0 0 0 15:1 9
2. Norsko 3 1 1 0 1 4:5 5
3. ČR 3 0 1 1 1 3:4 3
4. Švédsko 3 0 0 1 2 2:14 1
reklama