reklama

Senzace v ringu. Pacquiao přišel o titul WBO, porazil do Australan Horn

Jeff Horn ve vítězném souboji s Mannym Pacquiaoem Jeff Horn ve vítězném souboji s Mannym Pacquiaoem autor: Reuters
Dosud neporažený Jeff Horn byl považován za jednoznačného outsidera. Ve dvanáctikolové tvrdé bitvě před 51 000 fanoušky na stadionu Suncorp měl ale navrch.

Brisbane - Hvězdný Filipínec Manny Pacquiao překvapivě prohrál v Brisbane boxerský duel s Australanem Jeffem Hornem a přišel o titul WBO ve welterové váze. Osmatřicetiletý šampion podlehl o devět let mladšímu soupeři na body a v 68. duelu v profesionálním ringu v kariéře utrpěl sedmou porážku.

Video: Tysonovo řádění v ringu slaví výročí. Přesně před dvaceti lety ukousl Holyfieldovi kus ucha Video: Tysonovo řádění v ringu slaví výročí. Přesně před dvaceti lety ukousl Holyfieldovi kus ucha Čtěte zde

Dosud neporažený Horn byl přitom považován za jednoznačného outsidera. Bývalý učitel dostal šanci utkat se se slavným Pacquiaem poté, co sešlo z dubnového duelu jedenáctinásobného mistra světa s Britem Amirem Khanem. Se stříbrným medailistou z OH v Aténách 2004 se měl Pacquiao utkat na základě volby svých fanoušků, kterým dal možnost, aby mu vybrali soupeře v anketě na twitteru. Horn se tehdy v hlasování fanoušků umístil až na posledním místě.

Ve dvanáctikolové tvrdé bitvě před 51 000 fanoušky na stadionu Suncorp měl ale Horn navrch v první polovině duelu, Pacquiao musel být i ošetřován kvůli tržným ranám v obličeji a nakonec mu nestačila ani následná převaha. Horna shledali jako vítěze všichni tři rozhodčí. Byla to jeho 17. výhra v kariéře, k tomu má na kontě jednu remízu.

Podivný duel Mayweather vs. McGregor se hvězdám nelíbí. Cirkus kvůli penězům, říká Golovkin Podivný duel Mayweather vs. McGregor se hvězdám nelíbí. Cirkus kvůli penězům, říká Golovkin Čtěte zde

Pacquiao boxoval poprvé od loňského listopadu, kdy po návratu do ringu porazil v Las Vegas úřadujícího šampiona Jessieho Vargase a získal titul.

"Nečekal jsem, že to bude takhle těžké," přiznal Pacquiao poté, co akceptoval verdikt rozhodčích. "Je to OK. To je součást hry. Takový je výrok a já ho respektuji," řekl boxer, jenž vloni v dubnu ukončil kariéru a ve své vlasti se věnoval politice.

reklama