reklama

Skvělý Moravec! V biatlonovém sprintu dojel druhý

Moravec má na úvod sezóny skvělou formu. Moravec má na úvod sezóny skvělou formu. autor: CPA Eduard Erben
Biatlonista Ondřej Moravec dojel druhý ve sprintu Světového poháru v Le Grand Bornand u Annecy a počtvrté v kariéře vystoupil v individuálním závodu na stupně vítězů.

Annecy - Biatlonista Ondřej Moravec dojel druhý ve sprintu Světového poháru v Le Grand Bornand u Annecy a počtvrté v kariéře vystoupil v individuálním závodu na stupně vítězů. Suverénně vyhrál Nor Johannes Thingnes Bö, stupně vítězů pak doplnil loňský suverén Martin Fourcade.

Výsledky a ohlasy na závod žen naleznete ZDE!

Pro Moravce je druhé místo nejlepším výsledkem sezony, ke kterému se odrazil přesnou muškou a pátým běžeckým časem dne. Ve sprintu se do elitní trojky dostal poprvé v kariéře a celkově v SP počtvrté. Jeho nejlepším výsledkem je výhra v závodu s hromadným startem letos v březnu na Holmenkollenu v Oslu.

On-line reportáž ze závodu žen naleznete ZDE!

Moravec se rychle zbavil pochybností

Toho o skvělý výsledek nepřipravila ani drobná kolize před cílem. "Druhé místo je skvělé. Mladý Boe byl sice mimo konkurenci, ale porazil jsem Martina Fourcada u něho doma, to se počítá," řekl Moravec na webu biatlonového svazu.

Moravec o sobě v posledních dnech pochyboval, ale krátce po startu zjistil, že jede dobře. "Měl jsem štěstí, že od startu jsem měl na dohled Larse Bergera," jmenoval vítěze sprintu z Hochfilzenu. "A viděl jsem, že jej lehce stahuju. Bylo mi hned jasné, že jedu dobře," liboval si devětadvacetiletý biatlonista.

Střelbu vleže pak zvládl bezchybně a dostal se na průběžné páté místo. "Hned jsem si i mnohem více věřil," řekl. Druhé kolo se pak snažil jet podle vlastních slov hlavou. "Nerval jsem to, protože trať je tu hodně zrádná. Nemá sice kdovíjaké převýšení, ale také tu není sjezd, ve kterém bychom šli do vajíčka a trochu si odpočali. Neustále se tu pracuje, odšlapuje, mění směr jízdy," vysvětlil.

Závěr sprintu sedl Moravci skvěle

Položka vstoje mu náramně sedla. "Říkal jsem si, že si ji pohlídám, nebudu riskovat. Na samotný průběh si ale vůbec nepamatuju," řekl trochu překvapivě Moravec.

"Znamená to, že jsem všechno dělal automaticky, tak jak jsem to natrénoval. Kdybych tam terče lovil, přemýšlel nad každým spuštěním, tak to je špatně a nemůže z toho být dobrý výsledek." Z druhé střelnice už vyjížděl na druhém místě, o které mohl teoreticky přijít. Asi 150 metrů před cílem měl totiž kolizi.

"Trať se tam dělí na směr ke střelnici a do cíle. Přede mnou jeli dva závodníci, chtěl jsem si je podjet zleva, jenže v ten okamžik oba zamířili ke střelnici. Trochu jsme se střetli, mírně jsem ztratil, ale z pohledu výsledku to naštěstí nic neznamenalo," popsal drobnou u nepříjemnost.

Závody SP v biatlonu v Annecy (Francie):

Muži - sprint 10 km: 1. J. Bö (Nor.) 22:06,7 (0), 2. Moravec (ČR) -32,9 (0), 3. M. Fourcade (Fr.) -37,1 (1), 4. Malyško (Rus.) -39,7 (0), 5. Schempp (Něm.) -40,6 (0), 6. Mesotitsch (Rak.) -41,9 (0), 7. Hofer (It.) -42,8 (1), 8. Lindström (Švéd.) -46,7 (1), 9. Lesser (Něm.) -47,8 (0), 10. Šipulin (Rus.) -49,4 (1), ...24. Krčmář -1:18,2 (0), 52. Soukup -2:07,1 (3), 62. Kristejn (všichni ČR) -2:21,7 (1).

Průběžné pořadí (po 5 z 21 závodů): 1. M. Fourcade 282, 2. Eder (Rak.) 149, 3. Svendsen (Nor.) 143, 4. Usťugov (Rus.) 133, 5. Lindström 128, 6. Björndalen (Nor.) 127, ...22. Moravec 94, 49. Soukup 27, 55. Krčmář 17, 70. Krupčík (ČR) 3.

reklama