Serena Williamsová je počtvrté nejlepší sportovkyní roku podle AP

26. 12. 2015 10:38
Čtyřiatřicetiletá Američanka byla vyhlášena nejlepší sportovkyní letošního roku podle tiskové agentury Associated Press (AP). Navázala tak mimo jiné na vítězství v anketách mezinárodní tenisové federace ITF nebo časopisu Sports Illustrated.
Serena Williamsová.
Serena Williamsová. | Foto: Reuters

New York - Tenistka Serena Williamsová dostala další ocenění za sezonu, v níž ji dvě vítězství dělily od zisku kalendářního Grand Slamu. Čtyřiatřicetiletá Američanka byla vyhlášena nejlepší sportovkyní letošního roku podle tiskové agentury Associated Press (AP). Navázala tak mimo jiné na vítězství v anketách mezinárodní tenisové federace ITF nebo časopisu Sports Illustrated.

Williamsová vyhrála anketu AP počtvrté v kariéře po letech 2002, 2009 a 2013. Od amerických novinářů dostala 352 bodů a 50 hlasujících ji zařadilo na první místo. Druhá skončila Carli Lloydová, jež pomohla hattrickem ve finále mistrovství světa fotbalistkám USA k titulu (243 bodů, 14 prvních míst). Třetí příčku obsadila hvězda bojového sportu Ronda Rouseyová, hned za ní byla její nečekaná přemožitelka z listopadového titulového duelu Holly Holmová.

Williamsová se čtvrtým vítězstvím v anketě připojila k jiné tenistce Chris Evertové. Více ocenění AP dostala pouze Babe Didriksonová, jež byla v 30. až 50. minulého století vyhlášena sportovkyní roku šestkrát za úspěchy v atletice a poté golfu.

Jedna z nejlepších tenistek historie Williamsová vyhrála první tři grandslamy letošního roku Australian Open, Wimbledon a Roland Garros, na US Open vypadla nečekaně v semifinále. Z 56 zápasů na okruhu prohrála jen tři a rok znovu zakončila jako světová jednička.