Šest bodů a čtyři doskoky. Veselý v NBA stejně zase prohrál

24. 2. 2014 8:45
Denver s Janem Veselým v sestavě opět prohrál. Na Sacramento nestačil v poměru 95:109.

New York - Jediný český basketbalista v NBA Jan Veselý si odbyl domácí debut za Denver, kam byl minulý týden vyměněn z Washingtonu. V utkání se Sacramentem si připsal šest bodů a čtyři doskoky, ale Nuggets podlehli 95:109.

Denver prohrál sedmý z posledních osmi zápasů. Proti Sacramentu domácí Nuggets propadli ve třetí čtvrtině, kterou ztratili 18:39. Náhradníci Denveru sice přestříleli lavičku soupeře 42:7, ale tři hráči základní sestavy Kings dohromady zařídili 92 bodů. Isaiah Thomas se dostal na 33 bodů, Rudy Gay přidal 32 bodů a 11 doskoků a DeMarcus Cousins připojil 27 bodů.

Na 27 bodů si posunul svůj osobní rekord domácí Evan Fournier, stejný počet nastřílel i jeho spoluhráč Randy Foye. Český reprezentant Veselý se na hřišti objevil už v první čtvrtině a celkem odehrál 15 minut a 40 sekund, během nichž si připsal šest bodů (střelba 3/5), čtyři doskoky, tři získané míče a dva bloky. Veselý byl jedním ze dvou hráčů Nuggets v kladných číslech v bilanci plus/minus (+10).

Collins hrál poprvé poté, co oznámil, že je gay

Veselého bývalý spoluhráč z Washingtonu Jason Collins vstoupil v neděli do historie jako první basketbalista, jenž poté, co oznámil svou homosexualitu, nastoupil v NBA. Pětatřicetiletý pivot se několik hodin po uzavření desetidenního kontraktu s Brooklynem představil v duelu proti Los Angeles Lakers.

Collins odehrál jedenáct minut, nezaznamenal ani bod, podílel se však na tom, že Nets ukončili svou jedenáctizápasovou neúspěšnou sérii proti Lakers. V Kalifornii vyhráli 108:102. "Nezajímají mě moje body. Nejdůležitější je, že můj tým vyhrál," uvedl Collins, jenž oznámil, že je gay, loni v dubnu.

Noční výsledky NBA:

Cleveland - Washington 83:96, Denver - Sacramento 95:109 (za domácí Veselý 6 bodů, 4 doskoky), LA Lakers - Brooklyn 102:108, Miami - Chicago 93:79, Oklahoma City - LA Clippers 117:125, Phoenix - Houston 112:115, Portland - Minnesota 108:97, Toronto - Orlando 105:90.

2. Portland 56 38 18 67,9
3. Minnesota 56 27 29 48,2