Šestice skokanů v Norsku zklamala, body má jen Matura

4. 12. 2010 19:10
Skoky: 1. Morgenstern, 2. Evensen, 3. Hilde
Český skokan na lyžích Jan Matura při závodě Turné čtyř můstků v rakouském Innsbrucku. | Foto: Reuters

Lillehammer - Šest českých skokanů se sice probojovala do závodu světového poháru ve skocích na lyžích v norském Lillehammeru, do druhého kola se však probojoval pouze jediný.

Body za 26. místo si z Norska odveze Jan Matura. Ostatní, tedy Janda, Koudelka, Hájek, Hlava a Sedlák zůstali za branami finálové třicítky.

Vítězem třetího závodu SP se stal Rakušan Thomas Morgenstern, který se díky triumfu posunul do čela celkového pořadí disciplíny. Čtyřiadvacetiletý skokan si připsal patnácté vítězství v kariéře.

V Kuopiu bodovali Matura i Janda. Vyhrál domácí Larinto
VIDEO Skokan Olli vyřazen z nároďáku. Za neslušné gesto
Janda skončil v Kuusamu sedmnáctý. Kralovali Rakušané

Trojnásobný olympijský vítěz a čtyřnásobný mistr světa ze soutěže družstev vedl už po prvním kole a v součtu porazil o 4,5 bodu domácího Johana Remena Evensena. Třetí byl další Nor Tom Hilde.

Třicátník Matura potvrdil pozici nejúspěšnějšího Čecha dosavadního průběhu sezony, i když zaznamenal svůj nejhorší výsledek. Po prvním skoku mu patřila 25. pozice, v druhém kole o jednu příčku klesl.

Koudelka byl první pod čarou

Dalším Čechům závod nevyšel. Páteční kvalifikaci sice na můstku z olympijských her 1994 zvládlo všech šest reprezentantů, dnes ale kromě Matury všichni skončili mezi 31. až 50. příčkou. Nejblíže postupu byl Roman Koudelka, jenž obsadil první místo "pod čarou" a finálové kolo mu uniklo o 1,1 bodu.

V třetím závodu sezony poprvé nebodoval zkušený Jakub Janda, jenž obsadil 33. pozici. Borek Sedlák a Lukáš Hlava se seřadili na 39. a 40. místě, nejhorší byl stejně jako v minulém závodu v Kuopiu 47. Antonín Hájek.V Lillehammeru se skáče i v neděli, poté se elitní seriál skokanů přesune do Harrachova.