Šestnáctiletý puškař Nepejchal ovládl závod SP v Baku

23. 6. 2016 11:46
Filip Nepejchal při svém teprve druhém startu mezi seniory vyhrál Světový pohár. V Baku o svém triumfu rozhodl poslední ránou.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Reuters

Baku - Teprve šestnáctiletý Filip Nepejchal vyhrál na Světovém poháru ve sportovní střelbě v Baku soutěž ze vzduchové pušky. O triumfu rozhodl poslední ranou finále, po níž se o šest desetin bodu posunul před do té doby vedoucího Íránce Hosejna Bagherího.

Nepejchal se v sobotu v Tallinnu stal juniorským mistrem Evropy v třípolohové střelbě z malorážky, životní triumf mezi seniory dnes přidal při svém druhém startu na SP. Kolínský odchovanec teprve 8. července oslaví sedmnácté narozeniny.

V Baku Nepejchal postoupil do finálové osmičky ze třetího místa a po slabším začátku přečkal všechna vyřazovací kola. Před závěrečnou ranou prohrával s posledním zbylým soupeřem Bagherím o tři desetiny, ale trefil 10,7, zatímco o 17 let starší Íránec jen 9,8.

Třetí skončil Izraelec Sergej Richter, který už má na kontě šest medailí ze SP včetně triumfu z Mnichova 2009. Hvězdami finálové osmičky byli indičtí medailisté z olympijských her Gagan Narang, bronzový z Londýna 2012, a Abhinav Bindra, šampion z Pekingu 2008. Obsadili 6. a 7. místo.

SP ve sportovní střelbě v puškových, pistolových a brokových disciplínách v Baku:

Muži:

Vzduchová puška: 1. Nepejchal (ČR) 206,8, 2. Bagherí (Írán), 3. Richter (Izr.), ...v kvalifikaci 35. Hrčkulák (ČR).

Ženy:

Vzduchová pistole: 1. Kostevičová (Ukr.) 200,2, 2. Korakakiová (Řec.) 199,1, 3. Zavalaová (Mex.), ...v kvalifikaci 16. Dědová (ČR).