Sexy tenistky: Anastasia Myskinová

SportPlus
22. 6. 2005 10:52

První titul z turnaje okruhu WTA získala Anastasia v roce 1999, radovala se v Palermu. Od té doby přidala dalších osm triumfů. Za nejcennější přitom považuje loňské vítězství na French Open.

:. Fešáci na dvorci: Nicolas Massu

Do první stovky se drobná brunetka protlačila až po čtyřech letech na okruhu. Žádný raketový start se tedy nekonal. O to výraznější úspěch ji čekal poté. V roce 2001 se prokousala až na 59. místo, přestože v druhé polovině sezóny se znovu propadla do druhé světové stovky. Toho roku ji zabrzdilo zranění zápěstí.

Hurá mezi elitu

Následující sezóna už byla parádní. Hned v jejím úvodu porazila v katarském Doha Venus Williamsovou a tohle vítězství ji nakoplo k výšinám. V Birminghamu, Eastbourne a Lipsku se dostala až do finále, pravidelně začala porážet hráčky první desítky a šplhala pořadím. Najednou měla sama elitu na dosah. Rok 2002 končila na jedenáctém místě, s více než půlmiliónem vydělaných dolarů na kontě.

Vytoužená první světová desítka padla v následujícím roce. Čtyři turnajové vítězství, šestačtyřicet vítězství z 68 zápasů, více než milión na odměnách. Skvostná bilance roku 2003. Při triumfu na turnaji v Lipsku porazila světovou jedničku Clijstersovou i dvojku Heninovou-Hardenneovou. Bylo to vůbec poprvé od roku 1979, kdy se takový kousek někomu podařil.

Nejlepší sezóna ale měla teprve přijít. Rok 2004 byl veleúspěšný. Vyhrála první grandslamový titul a poskočila na třetí místo žebříčku. Úspěch ruských tenistek završila účast dalších dvou krajanek Myskinové v první světové pětce.

A letošní rok? Těžko říci, zda na něj bude Anastasia vzpomínat v dobrém. Zatím nevyhrála žádný turnaj, obhajoba na Roland Garros skončila neslavně už v prvním kole. Ale ještě má polovinu sezóny na to, aby si spravila náladu, před sebou.

A na závěr pár rad před případnou schůzkou. Kam na dobrou večeři? Anastasia miluje suši, ale stejně tak si potrpí i na gnocchi. Potěšíte jí pěknou knihou, čtení je totiž její vášeň. Nepohrdne ani pozváním do kina. A ve zbylých volných chvílích si s přáteli vyrazí do centra Moskvy.

Jaké další tenistky chcete vidět při fotopředstavení? Pište do diskusního fóra! Pro ženskou část čtenářů SportPlus je určen seriál Fešáci na dvorci, který dnes pokračuje druhým dílem.

Koho už jste viděli

Serena Williamsová - Kontroverzní americká tenistka rozděluje příznivce bílého sportu. Její umění je nezpochybnitelné, ale co ženská krása?

Maria Šarapovová - Osmnáctiletá ruská tenistka okouzluje tenisový svět nejen svým uměním, ale i půvabem. A vám se také moc líbila.

Daniela Hantuchová - Krásná slovenská tenistka se na profesionálním okruhu chlubí nejdelšíma nohama. Ty zatočily hlavu i vám.

Ana Ivanovičová - Mladičká rodačka z Bělehradu strmě stoupá žebříčkem. Už atakuje první dvacítku. Navíc je na ni radost pohledět.

Nicole Vaidišová - Šestnáctiletá česká tenistka vtrhla do bílého kolotoče jako velká voda. Už stihla vyhrát dva turnaje WTA, míří ale ještě výše.

Gisela Dulková - Dvacetiletá Argentinka zatím čeká na první turnajový titul ve dvouhře, přesto hbitě šplhá žebříčkem a okouzluje tenisové fandy.

Anna Kurnikovová - Blonďatá Ruska nuceně opustila bílý cirkus, přesto tenisové fanoušky její osud stále zajímá.