Sexy tenistky: Barbara Schettová

SportPlus
23. 6. 2005 11:48

Mezi profesionálními hráčkami strávila třináct let. Byla to docela úspěšná léta, vždyť v roce 1999 se objevila i v první světové desítce. V září se vyhoupla na sedmé místo, sezónu dokončila o příčku níže. Jinak ji ale byla souzena spíše nejrůznější místa v první padesátce. Na okruhu si vydělala přes tři milióny dolarů.

:. Fešáci na dvorci: Andy Roddick

Babsi, jak jí přezdívali příznivci, vtrhla do bílého cirkusu poprvé v roce 1991. Tehdy dostala v Kitzbühelu divokou kartu a svět poprvé zaslechl jméno Schettová. O pět let později v Palermu již vyhrála první turnaj. V roce 1996 také poprvé porazila hráčku první světové desítky, na Amelia Island zdolala Magdalenu Malejevovou.

Parádní rok 1999

I v dalším roce se radovala z turnajového titulu, vyhrála na domácí půdě v rakouském Maria Lankowitz. Obhajoba v Palermu ji nevyšla, ale potřetí za sebou se na tomto turnaji probojovala alespoň do semifinále.

Rok 1999 byl pro Barbaru parádní. Poprvé a naposledy se objevila mezi absolutní světovou elitou a na odměnách si přišla na téměř tři čtvrtě miliónu dolarů. Díky skvělému roku se v závěru sezóny objevila i na Turnaji mistryň a rozhodně tam nebyla do počtu. Na cestě do čtvrtfinále vyřadila Španělku Sanchezovou-Vicariovou.

O rok později zdvihla nad hlavu poslední trofej v singlu. A opět na domácí půdě, tentokrát v Klagenfurtu. V téže sezóně ji ale pronásledovala nejrůznější zranění, kvůli nimž se musela odhlásit z pěti turnajů. Ale to ji nezastavilo. I v dalších letech si Barbara držela vysoký standard.

Rok 2002 dokončila opět v první světové padesátce, posedmé v řadě. Až následující rok byl ve znamení pádu pořadím. Přicházely mladé a dravé tenistky a vytlačovaly Babsi z dobytých pozic. Schettová brzy pochopila, že přišel čas odejít. V říjnu 2004 proto oznámila: "Po Australian Open končím."

"Zůstaly mi krásné vzpomínky. Poznala jsem spoustu míst a spoustu úžasných lidí. A mohla jsem přitom dělat práci, kterou miluji. Tenis," těmito slovy se loučila pohledná Rakušanka s turnajovým kolotočem. Ale ne na dlouho, chtěla by se na okruh vrátit jako komentátorka.

Jaké další tenistky chcete vidět při fotopředstavení? Pište do diskusního fóra! Pro ženskou část čtenářů SportPlus je určen seriál Fešáci na dvorci.

Koho už jste viděli

Serena Williamsová - Kontroverzní americká tenistka rozděluje příznivce bílého sportu. Její umění je nezpochybnitelné, ale co ženská krása?

Maria Šarapovová - Osmnáctiletá ruská tenistka okouzluje tenisový svět nejen svým uměním, ale i půvabem. A vám se také moc líbila.

Daniela Hantuchová - Krásná slovenská tenistka se na profesionálním okruhu chlubí nejdelšíma nohama. Ty zatočily hlavu i vám.

Ana Ivanovičová - Mladičká rodačka z Bělehradu strmě stoupá žebříčkem. Už atakuje první dvacítku. Navíc je na ni radost pohledět.

Nicole Vaidišová - Šestnáctiletá česká tenistka vtrhla do bílého kolotoče jako velká voda. Už stihla vyhrát dva turnaje WTA, míří ale ještě výše.

Gisela Dulková - Dvacetiletá Argentinka zatím čeká na první turnajový titul ve dvouhře, přesto hbitě šplhá žebříčkem a okouzluje tenisové fandy.

Anna Kurnikovová - Blonďatá Ruska nuceně opustila bílý cirkus, přesto tenisové fanoušky její osud stále zajímá.

Anastasia Myskinová - Další z armády pohledných a velmi talentovaných ruských tenistek, která míří na vrchol.