Shiffrinová má jistý triumf ve SP, její soupeřka odstoupila

Aktualizováno 17. 3. 2017 19:12
Světový pohár ve sjezdovém lyžování má před svým posledním závodem jistého vítěze. Je jím Američkanka Shiffrinová. Její slovinská soupeřka Štuhecová závod vzdala.
Ilka Štuhecová
Ilka Štuhecová | Foto: Reuters

Aspen - Mikaela Shiffrinová poprvé vyhrála Světový pohár ve sjezdovém lyžování. Dvaadvacetiletá Američanka má před posledními dvěma závody sezony v čele průběžného pořadí náskok 198 bodů a její slovinská soupeřka Ilka Štuhecová dnes v Aspenu oznámila, že do sobotního slalomu nenastoupí. Třetí Italka Sofia Goggiaová ztrácí už 406 bodů.

Shiffrinová je olympijskou vítězkou ve slalomu, v téže disciplíně se letos potřetí stala mistryní světa a počtvrté získala malý křišťálový glóbus za celkové prvenství v disciplíně SP. Ve Světovém poháru už vyhrála 31 závodů, z toho 25 slalomářských.

Štuhecová naproti tomu dominuje v rychlostních disciplínách. Letos má malé glóby za sjezd a kombinaci, v super-G byla celkově druhá. Ve slalomech zato bylo jejím maximem desáté místo z Mariboru.

Odhlášení ze slalomu vysvětlila únavou, chce se připravit na nedělní obří slalom, který sezonu zakončí. Právě obří slalom zůstal jedinou nerozhodnutou disciplínou, před finále vede Francouzka Tessa Worleyová o 80 bodů před Shiffrinovou.

Americké lyžařky vyhrály SP pošesté v historii. Čtyřikrát to dokázala Lindsey Vonnová, v roce 1983 kralovala Tamara McKinneyová.