reklama

Nejdřív schůzka s papežem, teď ME a za pár dní svatba. Baumrtová prožívá léto nabité událostmi

Simona Baumrtová Simona Baumrtová autor: Instagram
Nejúspěšnější současnou českou plavkyní je šestadvacetiletá Simona Baumrtová. Ve své medailové sbírce má bronz ze závodu na 100 metrů znak z MS v roce 2012 a devět cenných kovů z evropských šampionátů, z nichž nejcennější je zlato z padesátimetrové trati v roce 2013. Také na letošní ME, které začíná 3. srpna ve skotském Glasgow, pojede Baumrtová s ambicemi na přední umístění. "Aspoň na dvou tratích chci zlepšit své české rekordy,“ říká v rozhovoru pro Aktuálně.cz.

Byla příprava na letošní sezonu jiná, než v předchozích letech?

V porovnání s předchozími lety ji řadím jako nejnáročnější. Mám za sebou soustředění v Dubaji, Ústí i v Plzni a všechna byla vydařená. V závodech se to pak projevilo téměř stálým, i když jen malým, zlepšováním na mých znakařských tratích, především na stovce.

Ale přesto byla výjimečná …

Stále prožívám přípravu na svatbu, ke které dojde 18. srpna v kostele v Klášterci nad Ohří, tedy poblíž Chomutova, kde žijeme.. Nezapomenutelná pak zůstane moje audience u papeže Františka během červnových závodů v Římě. Škoda, že mluvil italsky, takže jsem jeho slovům jen těžko rozuměla.

Memories 😊 #papa #francisco #pope #vatican #city #italy #tyrwarrior

Příspěvek sdílený Simona Baumrtova (@simonabaumrtova),

Potkalo vás naopak něco nepříjemného?

Byly to tři týdenní přestávky, v nichž hlavní slovo měla antibiotika. Velice nepříjemná byla především po nedávném mistrovství republiky střevní chřipka, po níž jsem zhubla téměř dvě kila. Naštěstí jsem se mohla poměrně brzy vrátit do plného tréninku a cítím se už dobře.

Čím je pro vás evropský šampionát v Glasgow?

Moc se na něj těším, snad tam bude i příjemnější počasí, než je teď v Česku. Navíc na Glasgow mám z roku 2013 jako členka evropského týmu v utkání se Spojenými státy velice hezké vzpomínky. V báječné atmosféře se mi tam dařilo, takže si mohu jen prát, abych na toto své vystoupení před pěti lety úspěšně navázala. V červnu jsem byla ve Skotsku na dovolené a prohlédla jsem si i bazén, v kterém jsem dosáhla velice dobrých časů.

Co napovídá vaše současná forma?

Jsem dobře připravena a tedy mohu mluvit o spokojenosti. Bude hlavně záležet na tom, jak všechny své závody na 50, 100 i 200 metrů zvládnu psychicky. V posledních tak trochu hektických předsvatebních dnech jsem ani nestačila být z blížícího se šampionátu nervózní (smích).

Vysportovaná těla i perfektní opálení. České sexy plavkyně tráví horko u vody a ještě sbírají limity Vysportovaná těla i perfektní opálení. České sexy plavkyně tráví horko u vody a ještě sbírají limity Prohlédněte zde

Můžete vaše přípravy na svatbu trochu přiblížit?

Je toho k řešení opravdu hodně a já si chci spoustu věcí zařídit podle svého. Přichází i nervozita, protože si moc přeji, aby všech 160 pozvaných hostů si svatbu užilo. Je to událost, kterou prožiji jen jednou za život. Tedy doufám (smích). Nerada bych řešila ještě nějaký problém v průběhu svatebního dne, a proto než řeknu "ano", chci mít všechno, co se svatbou souvisí, perfektně zajištěno.

Opravdu jste pozvala 160 hostů?

Ano, ale včetně dětí. Pro rodinné příslušníky připravujeme oběd a pro všechny ostatní raut. Myslím si, že i finančně vše na přijatelné výši zvládneme. Pokud jde o počet hostů, tak ten mi vyhovuje. Nebudou hluché úseky, každý bude mít hodně možností popovídat si s řadou dalších svatebčanů. Budou tam i specialisté na tanec, takže snad budou všichni spokojeni.

Sportovnímu létu vládnou svatby. Praštila do toho Plíšková, Hingisová i brankář Rittich Sportovnímu létu vládnou svatby. Praštila do toho Plíšková, Hingisová i brankář Rittich Prohlédněte zde

Když se vrátíme k šampionátu, tak s čím byste byla spokojena?

Chci zase posunout své rekordní hranice, především na padesát a sto metrů. Konkurence na obou těchto tratích je doslova obrovská, ve vyrovnaných soubojích rozhodují maličkosti., takže i když se mi podaří rekordní čas, tak těžko lze v této chvíli říci, na jaké umístění bude stačit. Například na červnových výborně obsazených závodech v Římě jsem v závodě na 50 metrů skončila pátá a přitom pouhých 15 setin vteřiny za vítězkou. To prozrazuje velkou tlačenici mezi těmi nejlepšími. Na medaili má reálnou šanci šest, spíše až osm znakařek.

Jaký budete mít program po svatbě?

Věřím, že všechno dobře dopadne, odpadne velké současné napětí a budou to klidné dva týdny dovolené. Manžel je fyzioterapeut a protože také já jsem vystudovala stejný obor, tak bych s ním časem ráda spolupracovala na nově založené fyzioklinice. Zatím musím ještě více času věnovat praxi, kterou jsem v nabitém programu zvládla maximálně dvakrát týdně.

A čím pro vás bude plavání?

Tím, čím je dnes. Pokud vydrží dobrý zdravotní stav a bude mě stále bavit, tak v závodní činnosti chci pokračovat do olympiády v Tokiu. Letos bych se ráda zúčastnila mistrovství světa, které je koncem roku v Číně, ale definitivně rozhodnutá ještě nejsem.

A pod jakým jménem budete vystupovat?

Nabízí se asi alternativa Kubová-Baumrtová, což se mi nelíbí. Šéftrenér Parma přišel s nápadem, abych převzala manželovo jméno a jako Kubová mazala v tabulkách rekordy Baumrtové (smích). To se mi samozřejmě také nelíbí. A tak vše nasvědčuje tomu, že v plaveckém světě budu k závodům ve znakařských disciplinách nastupovat stále jako Baumrtová.

Baumrtová se v Římě sešla s papežem. Cítím se být požehnána, napsala na svůj facebook Baumrtová se v Římě sešla s papežem. Cítím se být požehnána, napsala na svůj facebook Čtěte zde
reklama