reklama

Baumrtová letí na univerziádu. Koronaviru se nebojí

Simona Baumrtová Simona Baumrtová autor: CPA Eduard Erben
Na univerziádu do jihokorejského Kwangdžu se dnes vydala početná výprava českých sportovců, mezi nimiž nechyběla ani špičková plavkyně Simona Baumrtová

Praha - Na univerziádu do jihokorejského Kwangdžu se dnes vydala početná výprava českých sportovců, mezi nimiž nechyběla ani špičková plavkyně Simona Baumrtová, která bude startovat v závodech 100 a 200 metrů znak.

"Na univerziádě chci dobrými časy především poděkovat škole, která měla pochopení pro mé plavecké akce a při studiu mně vycházela vstříc,“ zdůraznila při rozhovoru pro Aktuálně.cz.

Co vás v prvním pololetí letošního roku nejvíc potěšilo?

Začátkem roku to bylo soustředění na Floridě, kde jsem s vysokou intenzitou naplavala téměř 140 kilometrů. Z výsledků si nejvíc cením nového českého rekordu na 200 metrů kraul a na závodech v norském Bergenu pak čas na 200 metrů znak, kterého dělí jen devět setin vteřiny od A-limitu na olympijské hry. Jsem pak velice spokojena, že se  mi v oboru fyzioterapie na Fakultě tělesné výchovy a sportu podařilo zvládnout závěrečné zkoušky.

Nepodařilo se vůbec něco podle vašich představ?

Bylo období, kdy jsem hodně času věnovala náročnému tréninku a moc se nevěnovala potřebné regeneraci. Je to cenná zkušenost, že za toto podcenění se platí. Koncem března na závodech v Dánsku mě pak přibrzdilo onemocnění, léčení antibiotiky, což se bohužel projevilo i v nevalných výsledcích.

S čím na univerziádu jedete ?

Kvalitními časy ve dvou závodech a dobrým umístěním chci poděkovat fakultě za její pochopení pro můj bohatý plavecký program. V mém studiu mně vedení školy vždy vycházelo vstříc a na všech mých vydařených vystoupeních se podílí nemalou měrou.

Nemáte obavy z koronaviru MERS, který si v Koreji vyžádal už přes třicet obětí?

Někomu se kvůli tomu do Koreje nechtělo, ale šéf výpravy Dvořák říká, že ohnisko nákazy je v Soulu, asi šedesát kilometrů od metropole a navíc nás uklidňuje sérií bezpečnostních opatření i preventivními akcemi pro posílení naší imunity.

Na olympiádě v Londýně jste v závodě na 100 metrů znak skončila desátá. Chcete najít také cestu do Ria?

Samozřejmě, vždyť olympiáda zůstala pro mě největším sportovním zážitkem. A myslím si, že čas devět setin od limitu k získání letenky bude z 99 procent stačit. Nicméně v mých silách je zaplavat lepší čas, než stanovuje limit, o což se brzy pokusím.

A stanovila jste si také svůj plavecký životní cíl?

Jsou to medaile z mistrovství světa i z olympijských her.

reklama