Siniaková a Kristýna Plíšková vypadly už v prvním kole

9. 9. 2014 11:30
Kateřina Siniaková na turnaji v kazašském Taškentu do druhého kola nepostoupila.
Kateřina Siniaková
Kateřina Siniaková | Foto: CPA Eduard Erben

Taškent - Jediná česká zástupkyně na tenisovém turnaji v Taškentu Kateřina Siniaková vypadla ve dvouhře hned v prvním kole.

Česká tenisová naděje, která v kvalifikaci US Open před dvěma týdny nadělila kanára i pozdější senzaci Aleksandře Krunicové, podlehla Japonce Missaki Doiové 4:6, 3:6.

Kruničovou přitom Siniaková hraje deblovou část turnaje a v prvním kole společně už včera vyřadily právě Doiovou s Gruzínkou Olgou Kalašnikovovou. Singlovou část turnaje před deseti lety vyhrála Nicole Vaidišová.

Z Plíškových uspěla jen Karolína

Na obnoveném turnaji v Hongkongu naopak v prvním kole uspěla třetí nasazená Karolína Plíšková, která vyřadila poměrem 2:6, 6:4, 6:3 Slovinku Polonu Hercogovou. V druhém kole narazí na Portoričanku Monicu Puigovou.

Sestra Karolíny Kristýna si na témže turnaji nedokázala poradit s Číňankou Ču Lin, která do hlavní části soutěže postoupila z kvalifikace. I když totiž první set jasně vyhrála 6:1, ve dvou následujících podlehla vždy 3:6.

Tenisový turnaj žen v Taškentu (tvrdý povrch, dotace 250.000 dolarů):

Dvouhra - 1. kolo:

Doiová (6-Jap.) - Siniaková (ČR) 6:4, 6:3, Knappová (3-It.) - Büyükakcayová (Tur.) 6:2, 7:6 (7:3), Abduraimovová (Uzb.) - Arruabarrenaová (4-Šp.) 7:5, 6:4, Ostapenková (Lot.) - Peerová (Izr.) 6:3, 7:5, Panovová (Rus.) - Kučová (SR) 6:1, 7:6 (7:4).