reklama

Dubovská uspěla v kvalifikaci paralelního slalomu, Ledecká nepostoupila

Martina Dubovská. Martina Dubovská. autor: Milan Kammermayer
Slovenská favoritka Petra Vlhová vyhrála ve Svatém Mořici paralelní slalom Světového poháru o pouhé dvě setiny sekundy před Švédkou Annou Swennovou Larssonovou, která vyřadila v 1. kole play off Martinu Dubovskou. Zbývající dvě české lyžařky Ester Ledecká a Gabriela Capová z kvalifikace do finálové dvaatřicítky neprošly.

Dubovská, jež na úvod sezony šokovala devátým místem ve slalomu v Levi, postup vybojovala bezpečně v součtu dvou jízd z 22. místa. S pozdější finalistkou Larssonovou prohrála ve vyřazovací fázi o 35 setin. Specialistka na rychlostní disciplíny Ledecká má s paralelními závody bohaté zkušenosti ze snowboardu, ale mezi lyžařkami neměla šanci.

"Tohle bude vlastně můj první paralelní slalom, který pojedu na lyžích, takže od toho popravdě moc nečekám," řekla Ledecká Radiožurnálu před dnešním startem. Nakonec obsadila 56. místo, Capová nedokončila první jízdu.

Vlhová si dojela navzdory problémům s holení pro desátý pohárový triumf v kariéře a dokonale využila absence americké rivalky a vedoucí ženy Světového poháru Mikaely Shiffrinové. Ta se paralelní závod rozhodla vynechat a soustředí se na úterní obří slalom v Courchevelu.

SP ve sjezdovém lyžování ve Svatém Mořici (Švýcarsko):

Ženy - paralelní slalom:

1. Vlhová (SR), 2. Swennová Larssonová (Švéd.), 3. Gritschová (Rak.), 4. Hrovatová (Slovin.), 5. St-Germainová (Kan.), 6. Brignoneová (It.), 7. Haverová-Lösethová (Nor.), 8. Buciková (Slovin.), …26. Dubovská, v kvalifikaci 56. Ledecká, Capová (všechny ČR) nedokončila 1. jízdu.

Průběžné pořadí SP (po 9 z 41 závodů): 1. Shiffrinová (USA) 532, 2. Brignoneová 281, 3. Rebensburgová (Něm.) 261, 4. Vlhová 238, 5. C. Suterová (Švýc.) 225, 6. Schmidhoferová (Rak.) 218, …12. Ledecká 151, 54. Dubovská 34, 60. Capová 21.

reklama