reklama

"Ester byla bezchybná." Soupeřky pějí ódy na všestrannou Ledeckou

Agentura AP |  01:33
Kopec sjela mezi prvními s parádním časem a pak už jen čekala, kolik soupeřek překoná její výkon. Jenže žádná z nich to nedokázala a Ester Ledecká podobně jako na olympijských hrách ovládla v neděli i ve Val d'Isere lyžařské super-G. Konkurentky pro ni měly jen slova chvály.

Minulý víkend stála na prkně a radovala se z letošního premiérového triumfu ve snowboardovém Světovém poháru. Z italské Cortiny se rychle přesunula do francouzského Val d'Isere, navzdory drobnému zranění se obula do lyží a zase válcovala soupeřky. 

Ledecká překvapila: Dobrá jízda to úplně nebyla, ale je to víc než olympijské zlato Ledecká překvapila: Dobrá jízda to úplně nebyla, ale je to víc než olympijské zlato Čtěte zde

Po šestém a sedmém místě ve sjezdu si připsala i senzační vítězství v nedělním super-G. První pozici ve své zlaté olympijské disciplíně tentokrát uhájila o pouhé tři setiny před druhou Švýcarkou Corinne Suterovou, které tím zhatila možnost připsat si druhé zlato v jednom prodlouženém víkendu.

"Ale že bych byla zklamaná? To vůbec. Byl to s Ester úžasný závod a já jsem ráda, že jsem si mohla připsat další výborný výsledek," svěřila se Suterová v rozhovoru pro televizní stanici SRF.

Šestadvacetiletá Švýcarka i tak měla radost z třetího pódia za sebou. V pátek vyhrála sjezd, v sobotu byla ve stejné disciplíně druhá a francouzskou etapu zakončila dalším stříbrem.

"Ani nevím, co říct na takovou sérii. Nemůžu uvěřit, že mi to tu takhle fungovalo, obzvlášť super-G bylo hodně náročné," dodala Suterová.

To bronzová Italka Federica Brignoneová prožila trochu jiný příběh. V pátečním sjezdu se jí podobně jako čtyřem dalším lyžařkám nevyhnul těžký pád do bariér, ze kterého byla otřesená a sobotní závod raději vynechala. Naskočila opět až v neděli a byl z toho třetí nejrychlejší čas.

Vykulené soupeřky a pomsta šampaňským. Tak Ledecká dobyla lyžařský trůn Vykulené soupeřky a pomsta šampaňským. Tak Ledecká dobyla lyžařský trůn Prohlédněte zde

"Ester byla bezchybná, předvedla skvělou jízdu. Stejně tak Corinne. Mě to ale trochu mrzí, mohla jsem být rychlejší, po pátečním pádu jsem měla k trati respekt," přiznala nejlepší lyžařka minulé sezony. 

Sice v pátek nezůstala uvězněná v červeném bezpečnostním plotu jako Rakušanka Nicole Schmidhoferová a z dolní části trati pak vyjela do cíle po svých, i tak si ale musela před nedělním super-G oddychnout.

"Cítila jsem bolest v holeni, určitě nelituju, že jsem si dala pauzu. Je logické, že se mi dostal do hlavy i strach. Měla jsem čas se s ním dodneška nějak poprat," uvedla po nedělním závodě Brignoneová.

reklama