reklama

Nová výzva pro Ledeckou: lukostřelba. Těším se, hlásí česká hvězda

Ester Ledecká Ester Ledecká autor: Ondřej Pýcha/Red Bull Content Pool
Dvojnásobná olympijská vítězka Ester Ledecká bude tento týden ještě závodit na lyžích.

Představí se v rakouském Altenmarktu-Zauchensee, kde se o víkendu uskuteční sjezd a kombinační závod složený ze super-G a slalomu.

Milion a čtvrt za víkend. Ledecká vydělala v Lake Louise víc než za sezonu na prkně Milion a čtvrt za víkend. Ledecká vydělala v Lake Louise víc než za sezonu na prkně Čtěte zde

Česká reprezentantka tak na snowboardu vynechá i sobotní závody ve švýcarském Scuolu. Do SP v paralelních disciplínách na prkně vstoupí 14. ledna slalomem v rakouském Bad Gasteinu.

Ledecká díky vítězství a čtvrtému místu z prosincových sjezdů v Lake Louise vede hodnocení nejrychlejší disciplíny ve Světovém poháru. Tuto pozici měla hájit před Vánoci ve Val d'Isere, ale tamní sjezdy byly zrušeny.

Ledecká chtěla startovat 5. ledna na snowboardu v Lackenhofu, ale ani tam se nezávodilo. "Já to neprožívám. Nedá se nic dělat. Budou jiné závody jindy, jinde…" komentovala to Ledecká.

Od zrušených lyžařských závodů pět dní testovala snowboardy na Kronplatzu a pak se přesunula na Ultental na tréninky lyžařského super-G. "Bylo překrásně, slunce, mráz, takže jsem si to báječně užila," pochvalovala si.

Z atleta se stal fotbalista, z brankáře závodník. Za změnou profese stál i doping Z atleta se stal fotbalista, z brankáře závodník. Za změnou profese stál i doping Prohlédněte zde

A také měla radost z vánočních dárků. "Dostala jsem lovecký luk, přenádherný kus. Těším se, až si zastřílím. A brusku na hrany lyží. Strašných let jsem si ji přála."

V Zauchensee, kam zamíří tento týden, v roce 2017 vyhrála trénink. V závodě pak obsadila nebodované 36. místo. "Závod se tehdy jel ze sníženého startu, protože foukalo a bylo děsný počasí. Teď se těším, že pojedu celou tu trať," řekla Ledecká.

Na prkně by měla startovat v úterý v Bad Gasteinu a o čtyři dny později ve slovinském středisku Rogla. Bezprostředně po závodě v Zauchensee se rozhodne, zda potom zamíří na lyže do bulharského Banska, nebo bude pokračovat na prkně v italském Piancavallu.

V Bansku se poslední lednový víkend uskuteční hned tři závody v rychlostních disciplínách. Vedle plánovaného sjezdu a super-G bude v pátek další sjezd jako náhrada za Val d'Isere.

reklama