reklama

Extrémní svah a mrazivá trať. Ledeckou čeká na MS sjezd s rychlostí jako na dálnici

Ester Ledecká. Ester Ledecká. autor: Reuters
Po těsném čtvrtém místě v superobřím slalomu má Ester Ledecká před sebou na mistrovství světa v alpském lyžování další možnou medailovou výzvu. V sobotním královském sjezdu, který v Cortině d'Ampezzo odstartuje hodinu před polednem, patří k největším favoritkám.

Ledecká v pěti sjezdech v sezoně skončila nejhůře sedmá. Nejlépe zajela v lednu v Crans Montaně, kde byla druhá. O den později ve švýcarském středisku najela do ochranné sítě. Z pádu se ale rychle zotavila a na MS jezdí bez omezení.

Šílený padák a jízda mezi skalami. Tak se Ledecká chystá na svou parádní disciplínu Šílený padák a jízda mezi skalami. Tak se Ledecká chystá na svou parádní disciplínu Prohlédněte zde

Teď si bude muset dát ještě větší pozor. Trať v Cortině bude v sobotu dopoledne pořádně svižná. 

"Umím si představit, jaký bude sníh. Bude víc mrznout a trať bude rychlejší. Musím být připravená na všechno a těším se," řekla Ledecká po čtvrtečním super-G.

Závodnice čeká na olympijské sjezdovce Tofane trať dlouhá 2660 metrů. Krátce po startu najedou mezi ikonické skály a čeká je pasáž strmá až 62 procent. Dosahují v ní rychlosti jako auta na dálnici, měřiče jim naměří až 135 km/h. Do cíle se dostanou po více než minutě a půl.

Před závodem absolvovaly sjezdařky dva páteční tréninky. První se jel na zkrácené trati, končil dříve a Ledecká v něm byla jedenáctá. Druhý už se odjel v celé délce a Češka si o místo pohoršila. První zkušební jízdu ovládla Rakušanka Mirjam Puchnerová, druhou Lara Gutová-Behramiová a za ní se seřadily tři Rakušanky.

"Sjezdovka je parádní, ale pěkně rychlá. V cíli to bude určitě hodně našlapané, nebude prostor na chyby, budeme muset jet na hraně možností," ví čerstvá mistryně světa ze super-G Švýcarka Gutová-Behramiová.

Italové si zamilovali Ledeckou. Jsem pro ně jako ségra Goggiové, culí se česká hvězda Italové si zamilovali Ledeckou. Jsem pro ně jako ségra Goggiové, culí se česká hvězda Čtěte zde

Hlavní favoritkou měla být Sofia Goggiaová. Italka vyhrála čtyři sjezdy v sezoně a jednou byla druhá. V Garmisch-Partenkirchenu si ale poranila koleno po pádu při sjíždění z prostoru startu do údolí.

"Je těžké se s tím srovnat a sedět teď doma," litovala Goggiaová. "Přeju jí, aby se brzo uzdravila a mohla s námi závodit," vzkázala na dálku Ledecká.

Právě Češka tak bude patřit mezi užší okruh aspirantek na medaili. Mezi skvělé sjezdařky pak patří i Američanka Breezy Johnsonová a Švýcarka Corinne Suterová.

Sjezd žen na mistrovství světa začíná od sobotních 11 hodin a deník Aktuálně.cz ho přinese v online reportáži. Ledecká pojede s číslem devět.

reklama