reklama

Ledecká má smůlu. Sjezd v Lake Louise, kde loni triumfovala, se nepojede

Takhle loni Ester Ledecká slavila v Lake Louise premiérový triumf v lyžařském Světovém poháru Takhle loni Ester Ledecká slavila v Lake Louise premiérový triumf v lyžařském Světovém poháru autor: Reuters
Světový pohár ve sjezdovém lyžování nebude mít v nadcházející sezoně kvůli obavám z koronaviru v kalendáři tradiční závody v USA a Kanadě.

Ester Ledecká tak na přelomu listopadu a prosince přijde mimo jiné o svou oblíbenou zastávku v Lake Louise, kde v minulém roce slavila ve sjezdu premiérový triumf v seriálu.

Mezinárodní lyžařská federace dnes obvyklé dvoutýdenní turné v Severní Americe zrušila kvůli očekávaným komplikacím s cestováním a bezpečností.

Z programu tak vypadnou závody žen v americkém Killingtonu plánované na 28. a 29. listopadu a v Lake Louise (1. až 6. prosince), muži měli v kanadském středisku závodit od 25. do 29. listopadu, pak byla v plánu zastávka ve Beaver Creeku (1. až 6. prosince).

Odvolané závody chce FIS během sezony pokud možno nahradit v Evropě. Pořadatelství by mohli převzít organizátoři ve Val d'Isere, Svatém Mořici a Courchevelu, kteří by do svého potvrzeného programu vložili další závody.

Upřesněný kalendář sezony Světového poháru, která začne 17. a 18. října obřími slalomy na ledovci v rakouském Söldenu, by měla FIS zveřejnit koncem září. Nejpozději se počítá s 3. říjnem.

Mají se pokerové hvězdy začít bát? Ledecká už trénuje s žetony. V plavkách Mají se pokerové hvězdy začít bát? Ledecká už trénuje s žetony. V plavkách Čtěte zde
reklama