reklama

Ledecká netrénovala na sjezd ani v Ga-Pa. A přišla o další závody na snowboardu

Ester Ledecká Ester Ledecká autor: Milan Kammermayer
Čtvrteční úvodní trénink na sjezd Světového poháru v Garmisch-Partenkirchenu, který měla jet i průběžně třetí žena v hodnocení disciplíny Ester Ledecká, byl zrušen. Mezinárodní lyžařská federace FIS to dnes zdůvodnila rozmary počasí.

V německém středisku se má o víkendu kromě sjezdu uskutečnit i super-G. Podmínkou konání sjezdu je alespoň jedna tréninková jízda. Minulý víkend se sjezdařky kvůli špatným povětrnostním podmínkám nedočkaly závodu v Krasné Poljaně, kde se neodjel ani jeden trénink.

Ledecká v nejrychlejší disciplíně bojuje o malý křišťálový glóbus. Po pěti z devíti sjezdů jí v průběžném pořadí patří třetí místo. Vede Švýcarka Corinne Suterová před americkou hvězdou Mikaelou Shiffrinovou, která ale kvůli náhlému úmrtí otce přerušila sezonu.

Česká obojživelnice už navíc ví, že se v příštím týdnu nesveze na snowboardu při paralelních závodech Světového poháru v rakouském Lackenhofu. Pořadatelé dnes snahu připravit tratě na 13. a 14. února kvůli příliš teplému počasí vzdali a plánovaný obří slalom i týmovou soutěž s konečnou platností zrušili.

"Hrozně rádi bychom náhradní termín využili. Ale bohužel nám počasí ani trochu nehrálo do karet. Proti tomu jsme bezmocní," řekla šéfka organizačního výboru Michaela Dorfmeisterová.

Světový pohár snowboardistů se původně měl v rakouském zimním středisku uskutečnit 5. a 6. ledna a startovat na něm měla i Ester Ledecká. Vysoké teploty na konci prosince a nepříznivá předpověď počasí pořadatele donutily závody odvolat, ani v náhradním termínu se ale nakonec zlepšení podmínek nedočkali.

reklama