Ledecké se seznamování moc nedařilo. V jediném tréninku v Bansku byla až na 42. místě

23. 1. 2020 13:53
Lyžařce Ester Ledecké nevyšel první a jediný trénink sjezdu na závody Světového poháru v Bansku. Na trati, na níž v minulosti nikdy nejela, obsadila se ztrátou 4,29 sekundy na nejrychlejší Švýcarku Joanu Hählenovou 42. místo. Poprvé v sezoně SP tak Ledecká skončila v tréninku mimo první desítku.
Ester Ledecká
Ester Ledecká | Foto: ČTK

Ledecká se na lyže vrátila po úspěšném víkendu na snowboardu, na němž v sobotu slavila v Rogle vítězství v paralelním obřím slalomu SP. Dosud byla jejím nejhorším umístěním osmá příčka z úvodního tréninku v Lake Louise.

V Kanadě pak první sjezd sezony vyhrála a až do minulého závodu v Zauchensee vedla pořadí disciplíny. Po třech sjezdech nyní figuruje na druhém místě za Švýcarkou Corinne Suterovou.

V Bansku se v pátek místo původně plánovaného druhého tréninku pojede sjezd, který je náhradou za zrušený prosincový závod z Val d'Isere. V sobotu je na programu druhý sjezd, v neděli se v bulharském zimním středisku uskuteční superobří slalom.

Trénink na sjezd Světového poháru lyžařek v Bansku (Bulharsko):

1. Hählenová (Švýc.) 1:30,69, 2. Brignoneová (It.) -0,10, 3. Tipplerová (Rak.) -0,15, …42. Ledecká (ČR) -4,29.