reklama

Ondřej Bank skončil v týmu Ledecké. Užil si se mnou dost, přiznává lyžařka

Ester Ledecká Ester Ledecká autor: ČTK
Olympijské vítězce Ester Ledecké už s přípravou na lyžích nepomáhá Ondřej Bank. Někdejší úspěšný sjezdař se po minulé sezoně rozhodl, že v roli trenéra z rodinných důvodů nebude pokračovat.

"Ondra bohužel ukončil kariéru profi trenéra. Alespoň se mnou," řekla Ledecká. "Chápu jeho důvody. Řekl, že potřebuje být víc s rodinou, což je pochopitelný. Užil si toho se mnou spoustu, což je pravda."

"Ještě že mám hokejové geny." Ledecká na rakouské ledovce vyválčila premiérové body "Ještě že mám hokejové geny." Ledecká na rakouské ledovce vyválčila premiérové body Čtěte zde

Ondřej Bank doplňoval v trenérském lyžařském tandemu Ledecké svého staršího bratra Tomáše. Jeho specializací byla technika a vytyčování ideální linie trati v rychlostních disciplínách. Ledecké pomohl k senzačnímu triumfu v superobřím slalomu na olympiádě v Pchjongčchangu 2018 a loni k prvenství ve sjezdu Světového poháru v Lake Louise.

"Právě proto, že měl nejdřív svou kariéru a pak přestoupil ke mně do trenérského týmu, bylo to pro něj už trochu monotónní," myslí si lyžařka a snowboardistka.

"Třeba ho to ke mně ještě jednou zavede, ale minimálně pro tuhle sezonu se mnou spolupracovat nebude," uvedla Ledecká.

Za Ondřeje Banka hledá náhradu s pomocí svého sponzora. "Rozhodila jsem sítě a mám dobrou možnost," uvedla pětadvacetiletá lyžařka a snowboardistka. Jméno ale neprozradila. "To mám zakázané. Nebylo by to vzrůšo, kdybych to řekla hned," prohlásila.

Tomáš Bank v týmu zůstává a opět uvítá pomocnou ruku. "Ono to ani jinak nejde, hlavně při sjezdech potřebujete na trati víc očí, víc trenérů. Takže bude rád, že bude někoho při sobě mít, a vypadá to, že to bude fungovat," dovysvětlila pětadvacetiletá závodnice.

Počítejte s Ledeckou, bude zase řádit. Experti na startu lyžařské sezony Češce věří Počítejte s Ledeckou, bude zase řádit. Experti na startu lyžařské sezony Češce věří Čtěte zde

Právě díky kontaktům sponzorů si mohla na Pitztalu před sezonou zatrénovat s hvězdnými závodníky z mužského závodního pole lyžařů: s Alexisem Pinturaultem a Henrikem Kristoffersenem.

"Bylo to skvělý, já se na ně většinou jen dívala, vždycky jeli přede mnou a já se snažila něco odkoukat. Ale jsem dost stydlivá na to, abych něco říkala," přiznala Ledecká.

Z aktuální sezony už česká reprezentantka absolvovala závod obřího slalomu v Söldenu, nyní trénuje v Rakousku a čeká, jak jí program ovlivní opatření proti koronaviru po Evropě. 

"Teď jsme tu do neděle a vypadá to, že nám příští týden zavřou sjezdovky. Tak pak budeme řešit, co dál. Jsme docela mistři improvizace, tak uvidíme, co se nám povede vymyslet," prohlásila.

Prozatím má v plánu odjet na přeložený paralelní obří slalom na lyžích v Zürsu, který momentálně figuruje v kalendáři Světového poháru na konci listopadu. "Pak v prosinci už to bude nabitější a budu to kombinovat se snowboardem," dodala.

reklama