reklama

Už ani nedoufala, přesto se chce italská soupeřka Ledecké vrátit ještě na finále SP

Sofia Goggiaová. Sofia Goggiaová. autor: Reuters
Italská lyžařka Sofia Goggiaová se chce šest týdnů po vážném zranění kolena vrátit do Světového poháru ve finále v Lenzerheide. Navzdory výpadku totiž olympijská vítězka stále vede hodnocení sjezdu a má velkou šanci získat podruhé v kariéře malý glóbus.

Osmadvacetiletá Goggiaová se zranila 31. ledna v Garmisch-Partenkirchenu, když upadla na vedlejší trati při sjezdu z prostoru startu zrušeného superobřího slalomu. Jedna ze soupeřek Ester Ledecké si zlomila v koleni kost a přišla o účast na domácím mistrovství světa v Cortině d'Ampezzo, kde měla být coby vítězka čtyř z úvodních pěti sjezdů sezony hlavní adeptkou na zlato.

Dubovská zajela další povedený slalom. Jen kdyby to viděla maminka, posteskla si Dubovská zajela další povedený slalom. Jen kdyby to viděla maminka, posteskla si Čtěte zde

I když ani sama nedoufala, že ještě do sezony zasáhne, hodlá Goggiaová v Lenzerheide absolvovat minimálně úvodní dva tréninky před středečním sjezdem. "Bude to sjezd jako každý jiný. Myslím, že jsem už překonala horší věci," řekla Italka, jež v posledních dnech trénovala v Livignu. "Necítila jsem žádnou bolest," pochvalovala si rodačka z Bergama.

Ačkoli nestartovala v minulých dvou sjezdech, má Goggiaová v hodnocení disciplíny relativně slušný náskok 70 bodů před druhou Corinne Suterovou. Pokud by Švýcarka ve středu vyhrála, stačilo by Goggiaové k zisku glóbu skončit osmá. Ledecká je v průběžném hodnocení devátá.

reklama