"Ještě že mám hokejové geny." Ledecká na rakouské ledovce vyválčila premiérové body

Aktualizováno 17. 10. 2020 14:00
Ester Ledecká skončila v obřím slalomu v rakouském v Söldenu na 20. místě. Olympijská vítězka v super-G v této disciplíně ve Světovém poháru bodovala vůbec poprvé.

Ledecká byla po prvním kole na 27. pozici, takže se v "obřáku" v rámci SP prvně v životě probojovala do druhého kola. V něm se ještě o sedm příček zlepšila.

"Mám velkou radost, že se mi to takhle povedlo. Jsem ráda, že se sezona takhle nakopla, a myslím, že jsme na dobré cestě," řekla čtyřiadvacetiletá Ledecká pod svahem Radiožurnálu.

Po druhé jízdě dokonce chvilku seděla v křesle pro vedoucí závodnici. "To byl každopádně fajn pocit," usmála se a dodala: "Přála jsem si, abych se dostala do druhého kola a mohla jet dvě jízdy, protože to je krásný kopec a zkušenost do budoucna," prohlásila.

"Vypadá to jako oslava průměrnosti, ale jsem ráda, že se mi to povedlo. Navíc si myslím, že jsem zajela dobrou jízdu na to, co mám natrénováno v obřáku a přes dva roky jsem v něm nezávodila."

Start byl ve výšce 3040 metrů a náročnou sjezdovku Rettenbach organizátoři preparovali vodou. Proto byla trať velmi zledovatělá. "Zužitkovala jsem svoje krasobruslařské a hokejové geny," vtipkovala Ledecká, jejíž matka Zuzana bývala krasobruslařkou a děda Jan Klapáč je hokejovým mistrem světa.

Na rakouské sjezdovce byla lepší než na olympiádě v Pchjongčchangu, kde v obřím slalomu skončila třiadvacátá. Naposledy v této disciplíně startovala a mistrovství Švýcarska v dubnu 2018.

Vítězkou prvního pohárového závodu nové sezony se stala Italka Mara Bassinová před krajankou Federicou Brignoneovou. Slovenka Petra Vlhová dojela po skvělém druhém kole s deficitem 1,13 vteřiny třetí. Ledecká na vítězku ztratila pět vteřin.

Tradičního startu sezony, který se kvůli opatřením proti šíření koronaviru uskutečnil bez diváků, se nezúčastnila Mikaela Shiffrinová. Američanka léčí záda a do seriálu by se měla zapojit později. V neděli je na programu obří slalom mužů.