reklama

Spolupráce s týmem Ledecké se vyplácí. Vlhová v rychlostních disciplínách září

Petra Vlhová Petra Vlhová autor: Reuters
Expertku na slalomy byste v ní už ani nepoznali. Slovenská lyžařka a vedoucí žena Světového poháru Petra Vlhová zapsala v pondělí životní druhé místo v Super-G. Dokonce předčila českou specialistku rychlostní disciplíny Ester Ledeckou, se kterou začala v prosinci spolupracovat.

Pětadvacetiletá rodačka z Liptovského Mikuláše má skvěle rozjetou sezonu, jde jí o celkové vítězství ve Světovém poháru, a tak nechtěla oproti konkurenci zůstat pozadu a objíždí poctivě i závody rychlostních disciplín. 

Ledecká byla v super-G znovu šestá, trenér Bank se bál diskvalifikace kvůli helmě Ledecká byla v super-G znovu šestá, trenér Bank se bál diskvalifikace kvůli helmě Čtěte zde

Její doménou vždy byly hlavně točivé disciplíny, tedy slalomy a obří slalomy, v nich ale začala v posledních týdnech ztrácet a na hlavu slovenské reprezentantky se sesypala kritika fanoušků, proč se raději nesoustředí na to, co jí vždy zdobilo, a tříští pozornost mezi další disciplíny.

"Proč se vůbec lidi pouští do takové debaty? Petra není malé dítě, ví, co dělá. Navíc má vedle sebe trenéra Livia Magoniho, který je za její výsledky zodpovědný," rozčertil se Timotej Zuzula, otec a trenér někdejší slovenské reprezentantky Veroniky Velez-Zuzolové, který závody v Garmisch-Partenkirchenu spolukomentoval pro RTSV.

V prosinci začal tým Petry Vlhové spolupracovat s trenéry Češky Ester Ledecké, aby společně mapovali dlouhé tratě rychlostních disciplín.

"Když máme nízká startovní čísla, musíme si před závody nasdílet report z různých částí tratě. A musím říct, že když dělá reporty Livio, je to vždycky super," pochvaluje si spolupráci kouč Ledecké Tomáš Bank.

A zdá se, že česko-slovenská spolupráce funguje i opačně. Vlhová předvádí ve sjezdech i v Super-G skvělé výkony. Zatímco v Crans Montaně ještě zůstala těsně před stupni vítězů, v Ga-Pa brala v pondělí senzační stříbro a trumfla i Ledeckou, která skončila šestá.

Sportovní tragédie hvězdné Goggiaové. Rivalka Ledecké si v pádu zlomila kost v koleni Sportovní tragédie hvězdné Goggiaové. Rivalka Ledecké si v pádu zlomila kost v koleni Čtěte zde

"Nechala jsem jet lyže, vůbec jsem nebrzdila, zariskovala jsem a vyšlo to, jsem šťastná, že mám konečně medaili i ze Super-G," komentovala druhé místo Vlhová. 

Slovenka se tak stále drží na špici bodování Světového poháru, i když pondělní vítězka Švýcarka Lara Gutová-Behramiová se jí přiblížila už na 42 bodů.

Vlhová teď směřuje pozornost na blížící se mistrovství světa, kde se nehodlá držet zpátky ani na rychlých tratích. "V Cortině jsem nikdy nebyla, uvidím, jaký bude kopec, ale pojedu na medaili, ne na nějaké desáté nebo dvacáté místo," slíbila. 

reklama