reklama

V Garmischi se žení čerti, Ledecká a spol. pojedou místo sjezdu super-G

Ester Ledecká Ester Ledecká autor: Reuters
Špatné počasí neumožní lyžařkám včetně Ester Ledecké odjet ani druhý trénink v Garmisch-Partenkirchenu, sobotní sjezd Světového poháru byl proto zrušen a nahradí ho superobří slalom. Informovala o tom Mezinárodní lyžařská federace.

Kvůli sněhu, dešti a větru se nekonal už čtvrteční trénink. Když počasí neumožnilo lyžařkám vyjet na sjezdovku ani dnes, museli organizátoři víkendový program upravit a uspořádají dva superobří slalomy. V sobotu se pojede od 11:45, v neděli o 45 minut dříve.

"Mrzí nás to, ale zase máme radost, že se tady uskuteční alespoň ty dva závody," uvedl sportovní ředitel německého lyžařského svazu Wolfgang Maier.

Ledecká měla v Garmisch-Partenkirchenu absolvovat první sjezd od sobotního závodu v Crans-Montaně, kde skončila v ochranných sítích. Den po pádu, ze kterého si odnesla čtyři stehy na vnitřním rtu, nastoupila ve Švýcarsku do superobřího slalomu a obsadila 15. místo.

Odložený sjezd z Ga-Pa by se měl uskutečnit po mistrovství světa 26. února v italském Val di Fassa, kde jsou po změnách nově v programu od pátku do neděle dva sjezdy za sebou a na závěr super-G.

Další ošklivý pád a zranění v obličeji. Na šití musela i hvězdná rivalka Ledecké Další ošklivý pád a zranění v obličeji. Na šití musela i hvězdná rivalka Ledecké Čtěte zde
reklama