reklama

Slovensko trne. Klíčový muž pohrozil Vlhové rozchodem. Petra už lepší nebude, tvrdí

Petra Vlhová a Livio Magoni Petra Vlhová a Livio Magoni autor: ČTK
Pět let společně pracovali na snu, který se o víkendu Petře Vlhové konečně splnil: stala se nejlepší alpskou lyžařkou sezony. Sama pak přiznala, že její trenér Livio Magoni na tom měl obrovskou zásluhu. Jenže pár dnů po úspěchu přišel sedmapadesátiletý Ital s překvapivou kritikou Slovenky a dokonce naznačil, že by z jejího týmu nejraději odešel.

Ve 25 letech se Slovence povedl historický úspěch, ovládnout celkové hodnocení Světového poháru se nepovedlo ještě nikomu z její země. I trenér slovenského idolu Magoni byl po víkendovém finále v Lenzerheide ze zisku velkého křišťálového glóbu hodně dojatý.

Vlhová a spol. měly výhodu. Nebylo to fér, slalomy jim nerušili, rýpla si Behramiová Vlhová a spol. měly výhodu. Nebylo to fér, slalomy jim nerušili, rýpla si Behramiová Čtěte zde

O to překvapivější jsou jeho slova, která pronesl v rozhovoru pro italský deník Corriere della Sera. Pustil se v něm totiž do velké kritiky Vlhové i její rodiny.

"Petra je velmi silná, ale má jeden problém. Když nemá hlavu nastavenou správným směrem, je potřeba zasáhnout, jinak všechno vyletí do vzduchu. Je jako splašený srnec," nebral si Magoni servítky.

S týmem Vlhové má italský kouč smlouvu ještě na jeden rok tak, aby společně absolvovali olympijské hry v Pekingu, ale sám naznačil, že by nejraději odešel a začal zase někde jinde.

"Jsem zmatený. Bylo by načase se rozloučit, tohle vítězství bylo milníkem. V týmu budou změnu, má pozice je pevná, ale v nejbližší době se rozhodnu," přiznal.

V trénování Vlhové už nevidí příliš potenciálu. "Petra už se zlepšovat nebude, nemá to ve své DNA, spíš se bude už jen zhoršovat," myslí si.

Glóbus Vlhové? Slovenskému lyžování nic nepřinese, sedne na něj prach, čílí se Zuzula Glóbus Vlhové? Slovenskému lyžování nic nepřinese, sedne na něj prach, čílí se Zuzula Čtěte zde

Z jeho dalších výroků je zřejmě, že má problém s rodinou slovenské lyžařky, jejíž tým vede její otec Igor Vlha.

"Pokud se zasnoubíte s Vlhovou, zasnoubíte se s celou její rodinou. A to správné slovo, které se v souvislosti s ní dá říct, je ignorance. Nemůžete udělat nic, Petra vždycky jen sklopí hlavu a řekne, že tak to prostě je. Problémem není ona, ale její okolí," naznačuje silný vliv otce na chod týmu.

Magoni před Vlhovou spolupracoval také s jinou šampionkou Slovinkou Tinou Mazeovou. Ta vyhrála Světový pohár v roce 2013. Italský trenér dostal za úkol obě lyžařky porovnat.

"Tina byla komplexní i v té mimosportovní stránce. Jako sportovkyně víc ovládala sama sebe a svůj volný čas. To Petra moc nedává," uvedl.

V jeho očích je Slovenka spíš pracant než velký talent a potvrdil to v odpovědi na otázku, co říká na italské závodnice Martu Bassinovou, Federicu Brignoneovou a Sofiu Goggiovou.

"Itálie v nich má tři diamanty. Petra je oproti nim žehlička, možná hypertechnologická, ale pořád jenom žehlička," dodal Magoni.

reklama