Vlhová vyhrála večerní slalom ve Flachau a dotáhla se na Shiffrinovou, ta byla třetí

14. 1. 2020 22:46
Po loňském kralování Mikaely Shiffrinové vyhrála i druhý slalom v novém roce Slovenka Petra Vlhová.
Petra Vlhová při slalomu ve Špindlerově Mlýně.
Petra Vlhová při slalomu ve Špindlerově Mlýně. | Foto: ČTK

Dnes ovládla večerní závod ve Flachau a ve Světovém poháru snížila odstup od americké rivalky v této disciplíně na 80 bodů. Shiffrinová skončila třetí, obhájkyni křišťálového glóbu porazila i Švédka Anna Swennová-Larssonová. Česká lyžařka Martina Dubovská nebodovala.

Vlhová před deseti dny triumfovala v Záhřebu a díky tomu ve slalomech ukončila roční kralování Shiffrinové v pohárovém seriálu. Americká hvězda byla horší než druhá po dvou letech.

Vlhová vyhrála první kolo o šest desetin sekundy a nakonec Swennovou porazila o jednu desetinu. Shiffrinová na Vlhovou ztratila 43 setin. Třetí místo je pro americkou hvězdu nejhorší výsledek ve slalomu od konce ledna 2018, kdy nedokončila závod v Lenzerheide.

"Jsem ráda, že jsem znovu na pódiu, ale jsem zklamaná ze svého výkonu. Teď si nějak nevěřím," řekla se slzami v očích Shiffrinová, čtyřnásobná mistryně světa ve slalomu i olympijská vítězka.

Dubovskou od postupu mezi bodovanou třicítku dělilo 52 setin, obsadila 39. místo.

Slalom ve Flachau, kam i dnes přišlo téměř patnáct tisíc fanoušků, je nejlukrativnějším závodem pro lyžařky v sezoně. Vlhová zopakovala loňský triumf a po sedmém slalomovém prvenství v kariéře inkasovala prémii 70.000 eur, což je zhruba 1,7 milionu korun.

"Je skvělé tady znovu vyhrát, ale bylo to hrozně moc těžké. Mám tady hodně fanoušků. Všichni diváci řvou, jsou tak hlasití, že se těžko dá koncentrovat," uvedla slovenská lyžařka. Se Shiffrinovou se podělily o vítězství ve všech 25 slalomech SP od ledna 2017, ale Američanka jich má výrazně více - 19.

Slalomy se do konce sezony pojedou ještě čtyři. Světový pohár bude pokračovat v sobotu obřím slalomem v Sestriere.