reklama
13:00 • SP ve sjezdovém lyžování • Sölden

Obří slalom žen

Dobrý den, vítejte při sledování online přenosu z prvního závodu Světového poháru ve sjezdovém lyžování 2020/21. Obří slalom žen v rakouském Söldenu pojede také Ester Ledecká, první kolo startuje v sobotu 17. října v 10 hodin, druhé o tři hodiny později.

Přeji příjemné sobotní dopoledne. Vítám vás u online přenosu z úvodního závodu světového poháru v alpském lyžování žen. První kolo obřího slalomu v Söldenu by mělo být odstartováno zhruba za půl hodiny a ve startovním poli bude také Ester Ledecká.

Dnešní závod by měl být zajímavý především pro fanoušky Petry Vlhové. Pětadvacetiletá Slovenka skončila loni v hodnocení obřího slalomu na skvělém druhém místě, když zaostala jen za Federicou Brignoneovou. Loni třetí Shiffrinová vynechává samotný úvod sezóny a dnes se proto nepředstaví. Kromě Vlhové s Brignoneovou dnes musíme počítat také s Martou Bassinovou, Alice Robinsonovou či Wendy Holdenerovou. Právě tyto tři lyžařky se loni vlezly do elitní šestice pro obří slalom.

 

LOŇSKÉ HODNOCENÍ TOP 5 OBŘÍHO SLALOMU

 

1. Federica Brignoneová (ITA) 407 b.

2. Petra Vlhová (SVK) 333 b.

3. Mikaela Shiffrinová (USA) 314 b. (dnes nejede)

4. Marta Bassinová (ITA) 309 b.

5. Alice Robinsonová (NZL) 300 b.

České fanoušky musí enormně zajímat hlavně Ester Ledecká, která se představí se startovním číslem 32. Loni se Ester v Söldenu nepředstavila, avšak pár obřích slalomů už přeci jenom odjezdila. Právě na místě dnešního závodu jela v roce 2017, nicméně výsledkem bylo až 57. místo. Zlepšení pak v obřím slalomu přišlo na olympijských hrách (23. místo). Od olympiády se však Ester specializovala jen na rychlostní disciplíny (sjezd, Super-G) a kombinace.

LOŇSKÉ POŘADÍ SVĚTOVÉHO POHÁRU

 

1. Federica Brignoneová (ITA) 1378 b.

2. Mikaela Shiffrinová (USA) 1225 b.

3. Petra Vlhová (SVK) 1189 b.

4. Corinne Suterová (SUI) 837 b.

5. Marta Bassinová (ITA) 817 b.

---

10. Ester Ledecká (CZE) 503 b.

93. Martina Dubovská (CZE) 35 b.

111. Gabriela Capová (CZE) 21 b.

Na ledovci Rettenbach se od rána držela mlha, naštěstí se pomalu zvedá. Uvidíme, jak to bude vypadat za chvíli až se na startu představí Wendy Holdenerová s číslem 1.

PRVNÍ KOLO OBŘÍHO SLALOMU PRÁVĚ ZAČALO.

1.

Na trati je Wendy Holdenerová, která se pouští do mlhy, kterou je stále pokryta celá sjezdovka.

1.

V nejstrmější pasáži už mlha není, což je pro závodnice rozhodně pozitivní. Wendy Holdenerová měla menší problémy v příkré části a zajíždí čas 1:11.26. Pro změření kvality jejího času musíme počkat.

2.

Marta Bassinová odstartovala výborně. Na prvním mezičase má náskok 26 setin.

2.

Tak to byla velmi dobrá jízda od Italky. Marta Bassinová postupně navyšovala svůj náskok na Holdenerovou a v cíli je v čase 1:09.54. To znamená výrazný náskok 1 vteřiny a 72 setin.

3.

Nyní už je třeba zbystřit. Na startu je připravená slovenská hvězda Petra Vlhová.

3.

Bohužel to nevypadá tak dobře jako v podání Bassinové. Vlhové od úvodních branek ztrácí.

3.

Zdá se, že Bassinová zajela opravdu fantasticky. Petra Vlhová je totiž v cíli s více než dvěma vteřinami ztráty. Těžko říct, zda Slovenka dokáže vylepšit loňské vystoupení v Söldenu, kterým bylo 14. místo.

4.

V cíli již máme také Tessu Worleyovou a ani ta Bassinovou zdaleka neohrozila. Po velkých problémech ve střední pasáži se Francouzka řadí až na čtvrtou pozici. Šest desetin ztráty na Vlhovou.

5.

A nyní už je k vidění Alice Robinsonová, která zde minulý rok zvítězila. Navíc ji dnes odpadla největší soupeřka v podání Mikaely Shiffrinové.

5.

Osmnáctiletá Alice Robinsonová jela o něco lépe než předchozí lyžařky a na Bassinovou to zdaleka nestačilo. Uvidíme, kdo dokáže Italku porazit. Reprezentantka Nového Zélandu je v cíli s více než vteřinovou ztrátou druhá.

6.

Odstartováno už má i Federica Brignoneová. Celková vítězka světového poháru a držitelka malého glóbu za obří slalom.

6.

Brignoneová od úvodu mírně ztrácela a manko neustále narůstalo. Nějaké ty chyby byly k vidění, ve výsledku je to o 58 setin pomalejší čas než čas Bassinové. Druhé místo.

7.

Mina Fürst Holtmannová měla velmi nadějný úvod, nicméně pomalu začala nabírat ztrátu. Norka se přesto dostává na třetí pozici a může zaútočit na zlepšení loni čtvrtého místa ze Söldenu.

reklama