reklama

Skandály, doping, alkohol. Plavecký šampion Lochte míří do léčebny

Ryan Lochte Ryan Lochte autor: Reuters
Ryan Lochte získal šest olympijských zlatých medailí, má ale za sebou i řadu skandálů. I proto míří na protialkoholické léčení.

New York - Šestinásobný olympijský vítěz v plavání Ryan Lochte se rozhodl nastoupit protialkoholní léčbu. Čtyřiatřicetiletý Američan doufá, že se zbaví dlouholetých problémů s pitím a po odpykání trestu za porušení antidopingových pravidel si vybojuje účast na páté olympiádě.

"Ryan ví, že se musí téhle nemoci zbavit, aby už v budoucnu nedělal chyby a mohl být co nejlepším manželem a otcem. A také pokud chce znovu dominovat v bazénu na svých pátých hrách v Tokiu 2020," řekl Lochteho právní zástupce Jeff Ostrow serveru TMZ.

O Lochteho nástupu na léčení informoval pár dní poté, co se slavný plavec pokoušel rozbít dveře svého hotelového pokoje. U incidentu v kalifornském Newport Beach zasahovala policie. O den později měl Lochte dopravní nehodu v Gainesville na Floridě. O tom, že by řídil pod vlivem alkoholu, se policejní zpráva nezmiňuje.

Alkohol hrál roli při nechvalně proslulé plavcově eskapádě na předloňských olympijských hrách. Majitel dvanácti olympijských medailí v Riu de Janeiro oznámil, že byl přepaden. Později ale vyšlo najevo, že chtěl historkou jen zakrýt fakt, že s kamarády v opilosti poničili čerpací stanici a dostali se do konfliktu s ochrankou. Od národního svazu za to dostal distanc na deset měsíců.

Nyní si odpykává roční zákaz startů za nedovolenou infuzi. Porušení antidopingových regulí na sebe sám prozradil fotografií na sociální síti. Trest mu vyprší v červenci příštího roku.

reklama