reklama

Skateboardový Mystic Cup v Praze vyhráli Caro a Maričevová

Na jubilejní Mystic zavítal i pirát Bartoš, králem se stal Peruánec Pražská Štvanice o víkendu hostila jubilejní 25. skateboardové závody Mystic Sk8 Cup Závodů se účastnili jezdci ze 30 zemí světa, například z Francie, Izraele nebo Argentiny. Z českého zastoupení se mezi třemi nejlepšími letos nikdo neumístil. Celý program byl doplněn o hudební vystoupení kapel z USA nebo Mexika a nechyběli ani domácí PSH. Foto: Radek Vebr
Závod světového poháru ve skateboardingu Mystic Cup v Praze na Štvanici vyhrál Peruánec Angelo Caro. Mezi ženami byla ve 25. ročníku v kategorii street nejúspěšnější Ruska Ksenija Maričevová.

Za Carem, který ovládl i atraktivní soutěž o nejlepší trik, skončili po finálových jízdách druhý Argentinec Matias Dell Olio a třetí Slovák Richard Tury. Nejlepší domácí závodník Martin Pek obsadil deváté místo.

Ve druhé disciplíně nového olympijského sportu bowlu v Praze zvítězili Dán Dannie Carlsen a Francouzka Jéromine Louvetová, která byla ve streetu druhá. Více než 170 závodníků z 30 zemí si na prémiích rozdělilo 800 tisíc korun.

Závod ve skateboardingu Mystic Sk8 Cup v Praze:

Muži:

Street: 1. Caro (Peru), 2. Dell Olio (Arg.), 3. Tury (SR).

Bowl: 1. Carlsen (Dán.), 2. Matheron (Fr.), 3. Scott (USA).

Ženy:

Street: 1. Maričevová (Rus.), 2. Louvetová (Fr.), 3. Oldenbeuvingová (Niz.).

Bowl: 1. Louvetová, 2. Crespinová (Fr.), 3. Pazová (Izr.).

reklama