reklama

Skifař Synek na ME v Račicích suverénně postoupil do semifinále

Ondřej Synek Ondřej Synek autor: ČTK
Přímo do další části šampionátu se již kvalifikovala i čtyřka bez kormidelníka Kornel Altman, Jakub Paroulek, Jan Potůček, Jakub Makovička, která byla v rozjížďce třetí.

Račice  - Skifař Ondřej Synek vyhrál bez problémů úvodní rozjížďku na mistrovství Evropy ve veslování v Račicích a postoupil do sobotního semifinále. Přímo do další části šampionátu se již kvalifikovala i čtyřka bez kormidelníka Kornel Altman, Jakub Paroulek, Jan Potůček, Jakub Makovička, která byla v rozjížďce třetí.

Dalších osm českých posádek musí do oprav, což je však v některých případech podobné, jako kdyby jely semifinále. Například dvojskif Lenka Antošová, Kristýna Fleissnerová, obhajující bronz z loňska, byl druhý, vítězné Italky přitom postupovaly přímo do finále. Podobně na tom byla i dvojka bez kormidelníka Jakub Podrazil, Lukáš Helešic, kteří skončili třetí a obsadili první nepostupovou pozici do bojů o medaile.

Veslařské mistrovství Evropy je po 56 letech v Česku. Jsem trochu nervózní, přiznává Synek Veslařské mistrovství Evropy je po 56 letech v Česku. Jsem trochu nervózní, přiznává Synek Čtěte zde

Čtyřnásobný mistr Evropy Synek se představil ve třetí ze čtyř rozjížděk a hned po startu dal jasně najevo, že nechce odpoledne absolvovat opravy. Rychle si vypracoval náskok a druhého Tima Oleho Naskeho z Německa nakonec porazil o 3,3 sekundy. Ještě v polovině dvoukilometrové trati měl Synek náskok přes šest sekund, závěr však viditelně vypustil.

"Rozjížďka byla úplně v pohodě, čekal jsem to i malinko těžší. Naštěstí se mi jelo dobře a hned od začátku jsem vedl. Všechno bylo v pohodě a doufám, že to takhle půjde dál," řekl Synek.

reklama