Skifařka Knapková byla v Lucernu druhá, Synek až pátý

12. 7. 2015 12:43
Skifařka Miroslava Knapková skončila druhá v závěrečném závodu Světového poháru v Lucernu.
Miroslava Knapková.
Miroslava Knapková. | Foto: CPA Eduard Erben

Lucern - Skifařka Miroslava Knapková skončila druhá v závěrečném závodu Světového poháru v Lucernu. Olympijská šampionka z Londýna nestačila jen na suverénní Australanku Kim Crowovou, která dojela první s náskokem více než sedm sekund. Finále na jezeře Rotsee se nevydařilo Ondřeji Synkovi, který dojel až pátý a podruhé za sebou se ve Světovém poháru nedostal na stupně vítězů.

Úřadující mistr světa se v této sezoně výsledkově dál trápí. Na evropském šampionátu nečekaně prohrál s Damirem Martinem z Chorvatska a skončil druhý.

Ve druhém závodu SP v italském Varese byl Synek čtvrtý a na stupních vítězů chyběl v prestižním seriálu poprvé po šesti letech. Dnes dopadl ještě hůře. Ještě v polovině trati byl Synek třetí za suverénním vítězem Mahém Drysdalem z Nového Zélandu a Litevcem Mindaugasem Griškonisem, poté se však propadl a dojel předposlední.

I Knapková se v polovině trati držela na třetím místě, dokázala však zrychlit a dojela bezpečně druhá za Crowovou. Navázala na výsledek z Bledu, kde letošní SP začal.

Další čtyři české posádky dnes absolvovaly finále B o sedmé až 12. místo. Nejvíce se dařilo čtyřce bez kormidelníka Matyáš Klang, Martin Basl, Adam Štěrbák, Kornel Altman, která dojela druhá. V konečném hodnocení veslaři pražské Dukly skončili osmí.

Závěrečný třetí díl Světového poháru ve veslování v Lucernu:

Muži:

Skif: 1. Drysdale (N. Zél.) 6:47,38, 2. Griškonis (Lit.) 6:52,68, 3. Campbell (Brit.) 6:54,80, ...5. Synek (ČR) 7:00,40.

Skif leh. vah: 1. Babáč (SR) 7:11,60.

Dvojka bez korm.: 1. Murray, H. Bond (N. Zél.) 6:24,49.

Dvojka bez korm. leh. vah: 1. Zaharia, Dell'Aquila (It.) 6:54,52.

Dvojskif: 1. V. Sinkovič, M. Sinkovič (Chorv.) 6:14,79, ...finále C: 3. Jirka, Plocek (ČR) 6:23,86.

Dvojskif leh. vah: 1. Delayre, Azou (Fr.) 6:12,95, ...finále B: 4. O. Vetešník, J. Vetešník (ČR) 6:28,99.

Čtyřka bez korm.: 1. Austrálie (Lockwood, Lloyd, Turrin, Hill) 5:55,32, ...finále B: 2. ČR (Klang, Štěrbák, Basl, Altman) 6:00,92.

Čtyřka bez korm. leh. vah: 1. Nový Zéland (Rapley, Hunter, A. Bond, Lassche) 5:54,98, ...finále C: 1. ČR (Vraštil, Hájek, Kopáč, Humpolec) 6:06,61.

Párová čtyřka: 1. Německo (Gruhne, Wende, Schoof, Schulze) 5:43,89, ...finále B: 4. ČR (Buzrla, Hollas, Houska, Havlíček) 5:55,69.

Osma: 1. Británie 5:33,95.

Ženy:

Skif: 1. Crowová (Austr.) 7:21,58, 2. Knapková (ČR) 7:28,99, 3. Stoneová (USA) 7:32,58.

Skif leh. vah: 1. McBrideová (N. Zél.) 7:33,84.

Dvojka bez korm.: 1. Gloverová, Stanningová (Brit.) 6:57,59, ...finále C: 2. Kopecká, Stillerová (ČR) 7:25,54.

Dvojskif: 1. Stevensonová, Macfarlaneová (N. Zél.) 6:53,90, ...finále B: 6. L. Antošová, Fleissnerová (ČR) 7:03,11.

Dvojskif leh. vah: 1. Mackenzieová, Edwardová (N. Zél.) 6:55,06, ...finále C: 3. Nacházelová, Nencini (ČR) 7:10,04.

Párová čtyřka: 1. Německo (Schmidlaová, Baerová, Arnoldová, Thieleová) 6:22,73.

Osma: 1. Kanada 6:07,77.