Skikrosař Kraus postoupil do finále MS dvacátým časem

24. 1. 2015 12:23
Skikrosař Tomáš Kraus postoupil do nedělního finále mistrovství světa v rakouském Kreischbergu s dvacátým časem v kvalifikaci.
Tomáš Kraus (vlevo) se Stanley Hayerem na trati skikrosu na světovém šampionátu v akrobatickém lyžování. | Foto: Reuters

Kreischberg - Skikrosař Tomáš Kraus pojede v neděli finále mistrovství světa v rakouském Kreischbergu. Z dnešní kvalifikace postoupil dvacátým časem. Nejrychlejší byl Švéd Victor Öhling Norberg, na kterého Kraus ztratil 1,17 sekundy.

"Není to špatná výchozí pozice do závodu, jel jsem docela dobře, udělal jsem tam jednu malou chybu," řekl Kraus. "Ale bude to maso, ta trať je úzká, jsou tam místa na chyby. Bude se předjíždět, bude to pěkný závod," tušil s úsměvem.

Čtyřicetiletý Kraus je legendou mezi skikrosaři. Věkově nejbližší závodník na startu kvalifikace byl o sedm let mladší než on, ve vyřazovacích jízdách bude každému jeho soupeři minimálně o osm let méně.

Kraus startoval na všech dosavadních mistrovstvích světa v této disciplíně, na prvních dvou v letech 2005 a 2007 vyhrál, z toho posledního před dvěma lety ve Vossu si přivezl třinácté místo, ale tehdy upadl a zlomil si pánev.

Celkově kraloval Světovém poháru ve čtyřech sezonách. Sedmadvacetkrát byl na stupních vítězů, z toho patnáctkrát vyhrál včetně závodu právě v Kreischbergu v lednu 2006.