Skikrosař Kraus skončil v Innichenu 21.

21. 12. 2013 19:18
Skikrosaři Tomáš Kraus a Andrea Zemanová vypadli v osmifinále Světového poháru v italském Innichenu. Kraus skončil jednadvacátý, Zemanová bzlo po pádu o čtyři místa horší.
Tomáš Kraus
Tomáš Kraus | Foto: Reuters

Innichen - Skikrosaři Tomáš Kraus a Andrea Zemanová vypadli v osmifinále Světového poháru v italském Innichenu. Kraus skončil jednadvacátý, Zemanová, která vyvázla bez zranění z nebezpečně vyhlížejícího pádu, byla o čtyři místa horší.

Zvítězili Švýcarka Fanny Smithová a poprvé v kariéře Kanaďan David Duncan.

Kraus byl ve své osmifinálové rozjížďce po startu třetí, po úspěšném manévru jel chvilku druhý. Jenomže pak přišla chyba, po níž ztratil rychlost a propadl na čtvrté místo. V závěru už stihl předjet jen Němce Thomase Fischera a nepostoupil.

Nadějně vypadala jízda Zemanové. Třetí žena z kvalifikace sice hůře odstartovala, ale rychle nabrala rychlost a brzy se dostala na druhé postupové místo. V polovině trati ovšem rychlost nezvládla, po skoku špatně dopadla, přišla o obě lyže a vlétla do ochranných sítí. Z pádu ale vyvázla bez zranění a dojela do cíle.

Závod SP ve skikrosu v Innichenu (Itálie):

Muži: 1. Duncan (Kan.), 2. Fiva (Švýc.), 3. Leman (Kan.), ...21. Kraus (ČR) vyřazen v osmifinále.

Průběžné pořadí SP (po 3 z 13 závodů): 1. Niederer (Švýc.) 146 b., 2. Devouassoux (Fr.) 126, 3. Matt (Rak.)125, ...19. Kraus 46.

Ženy: 1. Smithová (Švýc.), 2. Serwaová (Kan.), 3. Holmlundová (Švéd.), ...25. Zemanová (ČR) vyřazena v osmifinále.

Průběžné pořadí SP (po 3 z 13 závodů): 1. Smithová 216, 2. Thompsonová (Kan.) 190, 3. Müllerová (Švýc.) 156, ...28. Kučerová (ČR) 22, 32. Zemanová 17.