Skikrosař Kraus triumfoval podruhé za sebou

maj
16. 1. 2008 18:36
Skikrosař Kraus vede Světový pohár
Tomáš Kraus (vlevo) se Stanley Hayerem na trati skikrosu na světovém šampionátu v akrobatickém lyžování. | Foto: Reuters

Flaine - Francouzské středisko Flaine ve středu hostilo Světový pohár skikrosařů. Teprve druhý závod letošního Světového poháru ovládl opět český reprezentant Tomáš Kraus.

V alpské disciplíně, která je zařazena i do programu zimní olympiády ve Vancouveru, český jezdec marně hledá přemožitele. Vyhrál celkový seriál v letech 2005 a 2006 a také letos začal výborně.

Na víkendový triumf z Les Contamines navázal Kraus ve Flaine, kde nedal nikomu šanci v kvalifikaci, vyřazovacích jízdách, ani ve finále. 33letý skikrosař zvítězil před domácím Gavaggiem, třetí skončil Švýcar Spalinger.

Až na jedenácté pozici se umístil Stanley Hayer, když vypadl v semifinále. Bývalý český reprezentant teď jezdí za Kanadu.

Radost francouzským barvám udělala alespoň Meryl Boulangeatová v závodě žen.