Skikrosař Kraus vyhrál malé finále v Megeve

16. 1. 2013 16:57
Český závodník se do malého finále probil i přes nepodařenou kvalifikaci.
Tomáš Kraus.
Tomáš Kraus. | Foto: Reuters

Megeve - Český skikrosař Tomáš Kraus skončil po vítězství v malém finále pátý v dnešním závodu Světového poháru ve francouzském Megeve. Vyhrál Američan John Teller, jenž se prosadil na stupně vítězů poprvé v sezoně. Vítězství vybojoval po dvou letech podruhé v kariéře. Druhý projel ve finále cílem Fin Jouni Pellinen a třetí místo obsadil Rus Jegor Korotkov.

Krausovi se nevydařila kvalifikace, v níž obsadil 21. místo, a proto měl ve vyřazovacích jízdách vždy horší startovací bránu. Přesto dokázal postoupit až do semifinále, kde ho vyřadili Teller a Pellinen.

Osmatřicetiletý Kraus opět potvrdil dobrou formu v letošní sezoně. Dvojnásobný mistr světa a čtyřnásobný vítěz Světového poháru navázal na víkendové třetí místo v jiném francouzském středisku Les Contamines, kde se dostal na stupně vítězů po dvou letech.

Závod SP ve skikrosu v Megeve (Francie):

Muži: 1. Teller (USA), 2. Pellinen (Fin.), 3. Niederer (Švýc.), 4. Korotkov (Rus.), 5. Kraus (ČR).

Průběžné pořadí SP (po 6 ze 14 závodů): 1. Fiva (Švýc.) 384 b., 2. Niederer 373, 3. Leman (Kan.) 248, 4. Kraus 222.

Ženy: 1. Wörnerová (Něm.), 2. Serwaová (Kan.), 3. Davidová, 4. Baronová (obě Fr.), ...21. Chárová, 31. Kučerová (obě ČR).

Průběžné pořadí SP (po 6 ze 14 závodů): 1. Smithová (Švýc.) 396, 2. Serwaová 301, 3. Davidová 271, ...34. Chárová 19, 36. Kučerová 15.