Skikrosař Kraus znovu vyhrál a je blízko triumfu ve SP

maj
22. 2. 2008 17:11
1. Kraus, 2. Hayer, 3. Steffen
Český skikrosař Tomáš Kraus ve finále světového šampionátu akrobatických lyžařů. | Foto: Reuters

Sierra Nevada - Tomáš Kraus míří za suverénním vítězstvím ve Světovém poháru. V pátečním závodě ve španělské Sierra Nevadě opět nenašel přemožitele a vyhrál již letošní čtvrtý závod.

Český skikrosař ve španělském středisku dominoval už od kvalifikační jízdy, v níž časem 47,59 vteřiny porazil všechny soupeře. Totéž zopakoval i v následujících kolech a triumf dokonal ve finále.

Na kilometrové trati porazil všechny včetně svého bývalého kolegy a nyní reprezentanta Kanady Stanleyho Hayera, jenž skončil na druhé pozici.

Kraus si do hodnocení SP připsal dalších sto bodů a před druhým Švýcarem Schmidem má náskok 231 bodů. Do konce sezony přitom už zbývají jen tři závody, ten další se měl 28. února konat na území České republiky - na Špičáku, ale z finančních důvodů byl zrušen.

Třiatřicetiletý lyžař dokonce vede průběžné pořadí celého Světového poháru ve freestylu, v němž poráží akrobatické lyžaře nebo boulaře.

Letos se mu nepovedly jen dva závody, na začátku února skončil pátý v Deer Valley a ani na lednových X-Games se opět neprosadil. Spadl ve finále a obsadil šestou příčku.