Skikrosařka Kučerová v Itálii aspoň jednou postoupila a byla 15.

17. 1. 2016 14:33
Skikrosařka Nikol Kučerová skončila v závodu Světového poháru v italském Watlesu na 15. místě. Zraněná Andrea Zemanová chyběla.
Nikol Kučerová
Nikol Kučerová | Foto: Nikol Kučerová via Facebook

Watles - Skikrosařka Nikol Kučerová obsadila 15. místo v závodu Světového poháru v italském Watlesu. Po zrušení páteční kvalifikace dnes všechny lyžařky závodily od počátku ve vyřazovacích jízdách a české reprezentantce se povedlo postoupit alespoň z úvodního osmifinále.

Kučerová se do SP vrátila téměř po roce a při comebacku po vážném zranění kolena neprošla z 21. místa ve čtvrteční kvalifikaci do sobotního závodu. Páteční jízdy na čas, v nichž se mělo rozhodnout o 16 účastnicích dnešního klání, pak byly zrušeny kvůli silnému větru a pořadatelé rozhodli provést kvalifikaci formou osmifinálových vyřazovacích jízd.

Kučerové, šesté lyžařce z posledního mistrovství světa, se na úvod podařilo v tříčlenné jízdě přijet do cíle na druhém místě za Švédskou Sandrou Näslundovou. Ve čtvrtfinále ale už žádnou soupeřku neporazila.

Na startu v Itálii nebyla Andrea Zemanová, jež zrušila celý lednový program kvůli zlomeným žebrům. Druhé vítězství v sezoně vybojovala Kanaďanka Marielle Thompsonová, finále mužů vyhrál Švýcar Jonas Lenherr, jehož nejlepším výsledkem v SP dosud bylo čtvrté místo.

SP v akrobatickém lyžování ve Watlesu (Itálie) - skikros:

Muži: 1. Lenherr, 2. Fiva (oba Švýc.), 3. Leman (Kan.), ...52. Palán (ČR).

Průběžné pořadí SP (po 7 z 15 závodů): 1. Chapuis (Fr.) 470 b., 2. Leman 410, 3. Delbosco (Kan.) 339.

Ženy: 1. Thompsonová (Kan.), 2. Holmlundová (Švéd.), 3. Zacherová (Něm.), ...15. Kučerová (ČR).

Průběžné pořadí SP (po 7 ze 14 závodů): 1. Holmlundová 590, 2. Baronová (Fr.) 389, 3. Zacherová 339, ...18. Zemanová 117, 25. Kučerová 26.