reklama

Zmlkni a dribluj? Bryant na tvrdou kritiku odpověděl Oscarem

Kobe Bryant s manželkou Vanessou Kobe Bryant s manželkou Vanessou autor: Reuters
Při nedělním předávání filmových cen Americké akademie se na pódiu objevil i bývalý basketbalista Kobe Bryant. Dostal cenu za animovaný film Dear Basketball.

Los Angeles - Největší díl slávy si na letošním udílení cen Akademie uřízl film Tvář vody Guillerma del Tora, ovšem velký aplaus a zlatou sošku Oscara si v noci na pondělí vysloužila také legenda NBA Kobe Bryant. Bývalý basketbalista, který má doma plné skříně basketbalových cen a medailí, u porotců vyhrál se snímkem Dear Basketball v kategorii krátký animovaný film.

Tento šestiminutový snímek vychází z básně, kterou Bryant zveřejnil před třemi lety na webu The Players Tribune. Bryantovi jej pomohl zrežírovat bývalý basketbalista Glen Keane. 

"Vůbec tomu nemůžu uvěřit. Jako basketbalisté bychom asi opravdu měli hlavně mlčet a driblovat s míčem, ale jsem moc rád, že dokážeme i něco víc," prohlásila někdejší hvězda Los Angeles Lakers. 

Bryant tímto prohlášením narážel na spor, který se rozhořel kolem LeBrona Jamese. Ten před několika dny zveřejnil video, na kterém společně s dalším basketbalistou Kevinem Durantem kritizuje prezidenta Donalda Trumpa.  

Za to se mu ovšem dostalo tvrdé kritiky od novinářky Laury Ingrahamové z televize Fox news, která prohlásila, že by měl "sklapnout a driblovat",  protože ničemu jinému nerozumí a vzhledem ke svému vzdělání ani rozumět nemůže. 

Kobe Bryant, který během své dlouhé kariéry dvakrát vyhrál olympiádu, a dokonce pětkrát NBA, svým triumfem na Oscarech ovšem nejen Ingrahamové ukázal, že basketbalisté opravdu mohou dokázat i něco víc.

"Vždycky nám říkali, že se jako basketbalisté máme soustředit hlavně na hru, protože to je vše, co umíme. Já jsem se chtěl po konci své kariéry stát spisovatelem. A to se mi povedlo. Takže teď už lidi opravdu můžou říct - podívej se, on opravdu umí i něco jiného než jen driblovat a házet na koš," dodal James. 

Módní policie z předávání Oscarů 2018 Módní policie z předávání Oscarů 2018 Prohlédněte zde
reklama