reklama

Skokan Hlava v Lillehameru bodoval. Janda šestadvacátý

Lukáš Hlava Lukáš Hlava autor: Ondřej Besperát
Lukáš Hlava obsadil 24. místo

Lillehammer - Skokan na lyžích Lukáš Hlava obsadil v dnešním závodu Světového poháru v Lillehammeru 24. místo, Jakub Janda byl dvě příčky za ním.

Druhý díl seriálu vyhrál jeho celkový vítěz z minulé sezony Gregor Schlierenzauer z Rakouska.

Hlava si díky skokům dlouhým 120 a 126 metrů v hustém sněžení připsal první body v ročníku, bývalý vítěz SP Janda skončil v elitní třicítce už minulý víkend v Kuusamu. Oba po druhých pokusech zůstali na pozicích, které jim patřily po prvním kole.

Čtěte také: Koudelka s Jandou skončili na úvod SP ve třetí desítce

Do finálového kola se nedostal Martin Cikl, jenž obsadil jednatřicáté, první nepostupové místo.

Nejlepší Čech minulé sezony Roman Koudelka se do závodu nekvalifikoval. Devatenáctiletý Schlierenzauer dosáhl na 25. triumf v SP především díky mimořádnému letu 141 metrů, který předvedl ve druhém kole.

Jeho první skok byl přitom o 15,5 metru kratší a rakouské hvězdě za něj patřilo šesté místo.

Zásluhou nejdelšího pokusu dne předstihl Schlierenzauer o 3,5 bodu krajana Thomase Morgensterna, jenž po prvním kole vedl.

Třetí skončil polský matador Adam Malysz. Dominanci rakouského kvarteta potvrdili šestým místem Andreas Kofler a sedmým Wolfgang Loitzl.

Devátou pozici obsadil slavný Fin Janne Ahonen, jenž se na můstky vrátil kvůli olympijským hrám ve Vancouveru po roční pauze a poprvé po comebacku bodoval.

Další závod je v Lillehammeru, jenž nahradil původně naplánovaný Trondheim, na programu v neděli.

reklama