reklama

Škrobáková a Rychlé holky končí už v rozbězích

Rychlé holky tentokrát na velké akci cenný kov nezískají. Rychlé holky tentokrát na velké akci cenný kov nezískají. autor: CPA - Eduard Erben
Další česká atletická naděje překážkářka Lucie Škrobáková končí už v rozbězích, stejně jako kvarteto "Rychlých holek"

Moskva - Překážkářka Lucie Škrobáková i štafeta žen na 4x400 metrů na mistrovství světa končí. Čtveřice ve složení Denisa Rosolová, Jitka Bartoničková, Jana Slaninová a mistryně světa na překážkách Zuzana Hejnová byla svém běhu čtvrtá v čase 3:30,48, který na osmičku nejlepších nestačil.

Škrobáková měla velkou smůlu, neboť v prvním rozběhu doběhla na páté, první nepostupové pozici v čase 13,24 a čekala na výsledky ostatních rozběhů. Nakonec se mezi postupující časem nedostala o jedinou setinu.

Vynikající výkon 69,09 metru předvedla prvním hodem v kvalifikaci ruská oštěpařka Maria Abakumovová, z rozběhů dvoustovky postoupil bez problémů ve volném výkonu 20,66 Usain Bolt, který tak bude útočit na druhé zlato v Moskvě a třetí titul mistra světa na této trati v řadě.

Rosolová předávala jako druhá na přímé postupové pozici, stejné místo udržela na druhé úseku i Bartoničková. Slaninová, která nahradila v týmu finalistek mistrovství světa v Tegu a finalistek olympijských her zraněnou Zuzanu Bergrovou, však na soupeřky ztratila, navíc další metry ztratila při předávce kvůli kolizi s Italkami Hejnová. Ta už neměla šanci odstup dohnat.

Podle Škrobákové bylo dneska všechno špatně. "Start katastrofální, strašná první překážka, nevím," kroutila hlavou. Přitom v letošní sezoně se po čtyřech letech přiblížila osobnímu rekordu (12,73) na domácím šampionátu v Táboře, kde předvedla výkon 12,79. To by byl celkově šestý čas rozběhů na MS. "Jsem ani ne tak zklamaná a naštvaná, jako spíš rozčarovaná," prohlásila.

V odpoledním programu nastoupí do finále tři čeští koulaři - medailová naděje Ladislav Prášil, Martin Stašek a Antonín Žalský. Semifinále osmistovky poběží Lenka Masná.

Mistrovství světa v atletice v Moskvě:

Kvalifikace:

Muži:

200 m - rozběhy: 1. Jobodwana (JAR) 20,17.

Trojskok: 1. Tamgho (Fr.) 17,41.

Ženy:

100 m př. - rozběhy: 1. Rollinsová (USA) 12,55, ...25. Škrobáková (ČR) 13,24 - nepostoupila.

4x400 m - rozběhy: 1. Rusko 3:23,51, ...11. ČR (Rosolová, Bartoničková, Slaninová, Hejnová) 3:30,48 - nepostoupila.

Oštěp: 1. Abakumovová (Rus.) 69,09.

reklama