reklama

Skvělá hráčka, ale primadona. Čeští experti nechápou sólistku Šarapovovou

Podívejte se do světa Marie Šarapovové skrze její sociální sítě Podívejte se do světa Marie Šarapovové skrze její sociální sítě Foto: Facebook Maria Sharapova
Po celý týden na sebe poutá maximální pozornost. Maria Šarapovová povede o víkendu ruské tenistky do finálového souboje o vítěznou trofej Fed Cupu proti domácím českým favoritkám. Čeští experti vyslovují na její adresu řadu pochyb.

Praha - Po celý týden na sebe poutá maximální pozornost. Maria Šarapovová povede o víkendu ruské tenistky do finálového souboje o vítěznou trofej Fed Cupu proti domácím českým favoritkám.

Světová megahvězda má být největší zbraní výběru nehrající kapitánky Anastasie Myskinové, čeští tenisoví experti ovšem nejsou přesvědčeni o tom, že by právě rodačka ze Sibiře mohla hrát ve finále klíčovou roli.

Vladislav Šavrda i František Pála, otec českého kapitána, jen nechápavě kroutí hlavou nad tím, jak se hlavní ruská tenisová star v průběhu přípravného týdne stranila zbytku hostujícího kolektivu. A jsou přesvědčeni, že právě lepší parta a mnohem výraznější jednota českých tenistek mohou celé finálové klání rozhodnout.

Šarapovová není kolektivní typ

"Celé to na mě působí tak, že se Šarapovová po nějakém naléhání uvolila reprezentovat. Není to tak nějak přirozené. To, že bydlí někde zvlášť na hotelu, to je něco, čemu nerozumím," řekl deníku Aktuálně.cz Šavrda.

"Ona je prostě silně individualistická, není to kolektivní typ. Naše holky v tomhle mají velkou výhodu, protože mají skvělou partu a velice rovné vztahy mezi sebou," dodal někdejší daviscupový kapitán.

A připomněl, že Rusky mají dlouhodobě problém nominovat nejsilnější možné týmy. Vrcholem bylo finále v roce 2013, kdy do Itálie odmítlo dorazit pět nejlepších hráček. "Tehdy to byla ostuda, hrály tam prakticky s céčkem. A myslím, že od té doby zas takovou cestu směrem dopředu neušly," poznamenal Šavrda.

"Je divné, že se tak separuje"

Rovněž František Pála vyslovil ve svém sloupku uveřejněném na webu tennis-arena.cz nad světovou trojkou Šarapovovou určité pochybnosti.

"Na fedcupové finále se moc těším. Také proto, že Rusky budou pro naše holky nejtěžším finálovým soupeřem za poslední roky. Především díky účasti Šarapovové. To je gigantická holka, která všechno vyhrála, zároveň je ale také primadonou," podotkl muž, který vedl český daviscupový tým v devadesátých letech.

"Uznávám ji jako vynikající tenistku, ale vadí mi to její hekání. Nevím sice přesně, jaká je, ale přijde mi divné, že se separuje. Vůbec nechápu, jak může bydlet v jiném hotelu než zbytek týmu. To bych rozhodně netoleroval," dodal Pála.

Pála: Bude brát finále vážně?

Toho zajímá, jak vlastně Šarapovová k finále přistoupí. "Bude brát finále vážně, nebo se přijela pouze zúčastnit, aby za rok mohla startovat na olympiádě? Ruský tým na ní každopádně visí. Sice už letos nastoupila v Polsku, předtím ovšem několik let Fed Cup nehrála, a co vím, tak ani s týmem moc nekomunikovala," zamyslel se jednasedmdesátiletý odborník.

Pokud však podle něj bude Šarapovovou pražské finále bavit, může být hodně nebezpečná. "V tom případě klidně může vyhrát oba singly a být rozdílovou postavou. I bez ní mají Rusky velmi silné družstvo. Jen jako náhradnici přivezla Myskinová zkušenou Kuzněcovovou, ale podle mě se určitě dostane do hry. Záležet bude i na vývoji střetnutí. Její zkušenosti mohou pomoct," varoval Pála český tým.

Pála starší očekává o víkendu tuhý boj a vyhrocenou atmosféru. "V hale bude určitě hodně ruských příznivců. Může to být hodně vypjaté. Ještě štěstí, že už existuje jestřábí oko, které může emoce uklidnit. Bez něj by se dost možná spíš protestovalo, než hrál tenis," uzavřel expert.

reklama