Skvělý Berdych vyřídil i Tsongu, Štěpánek potrápil Murrayho

FOTO Berdych v Šanghaji znechutil Tsongovi tenis
Ve čtvrtfinále turnaje Masters v Šanghaji totiž narazil na Tomáše Berdycha. A nestačil.
Berdych skvěle podával a od začátku dostával svého soupeře pod tlak.
Berdych vyhrál v Šanghaji i třetí zápas a bude hrát semifinále.
Tsongu porazil po setech 6:3 a 7:6.
Aleš Vávra Aleš Vávra
12. 10. 2012 16:30
V souboji o finále se česká jednička střetne s vítězem duelu mezi Djokovičem a Haasem.

Šanghaj - Skvělé zprávy před finálovým duelem Davisova poháru. Tomáš Berdych si udržuje vítěznou náladu. Český tenista ve čtvrtfinále turnaje série Masters v Šanghaji vyřadil Francouze Jo-Wilfrieda Tsongu po setech 6:3, 7:6 a zahraje si o finále prestižního turnaje. Naopak Radek Štěpánek končí. Světovou trojku, Brita Andy Murrayho sice potrápil, ale nakonec prohrál po setech 6:4, 2:6 a 3:6.

Na konto si Berdych připsal 53. výhru sezony a vyrovnal tak svůj loňský rekord. Jeho dalším soupeřem bude Srb Novak Djokovič. Světový hráč číslo dva si podle očekávání poradil ve dvou setech s Němcem Tommym Haasem.

Berdych udělal důležitý krok k Turnaji mistrů

Sedmadvacetiletý tenista výhrou nad Tsongou udělal důležitý krok ke třetí účasti na Turnaji mistrů v řadě. V pořadí sezony je Berdych v tuto chvíli šestý a na devátého Janka Tipsareviče má náskok více než tisíc bodů.

V duelu s Francouzem předvedl český hráč precizní výkon. Mohl se opřít o skvělý první servis a prakticky nechyboval. První set rozhodla osmá hra, při které Tsonga nezvládl svůj servis a ztratil jej po čisté hře.

Druhá sada byla vyrovnanější a Berdych v ní musel odvrátit čtyři mečboly. Nakonec dospěl set do zkrácené hry, kterou ovládl Berdych poměrem 7:4. Utkání, které trvalo hodinu a 34 minut, ukončil Čech stylově esem.

"Předvedl jsem opravdu precizní výkon a solidní hru od začátku do konce. Cítil jsem se výborně a největším rozdílem mezi námi bylo, že já jsem dokázal využít ve svůj prospěch malé šance, které jsem měl," citoval Berdycha server ATP Tour.

Štěpánek vletěl na Murrayho jako uragán

Štěpánek rozjel proti slavnějšímu soupeři svou typickou pestrou hru plnou nestandardních řešení a ze začátku mu taktika vycházela. První set ovládl český hráč poměrem 6:4. Jenže pak začal obhájce titulu lépe returnovat a nutil Štěpánka ke stále většímu počtu chyb.

Murray získal další dvě sady 6:2 a 6:3 a po dvou hodinách a 18 minutách se mohl radovat z postupu do semifinále. Tam narazí na Rogera Federera, který porazil Mariána Čiliče 6:3 a 6:4.

Tenisový turnaj mužů v Šanghaji (tvrdý povrch, dotace 3,531.600 dolarů):

Dvouhra - čtvrtfinále:

Berdych (4-ČR) - Tsonga (5-Fr.) 6:3, 7:6 (7:4), Murray (3-Brit.) - Štěpánek (ČR) 4:6, 6:2, 6:3, Djokovič (2-Srb.) - Haas (Něm.) 6:3, 6:3, Federer (1-Švýc.) - Čilič (10-Chorv.) 6:3, 6:4.