reklama

Skvělý Krpálek. Na mistrovství Evropy vybojoval bronzovou medaili

Lukáš Krpálek (vlevo) Lukáš Krpálek (vlevo) autor: Reuters
Lukáš Krpálek v duelu o třetí místo porazil Poláka Macieje Sarnackého na ipon a vybojoval čtvrtý cenný kov na evropských šampionátech.

Varšava - Judista Lukáš Krpálek získal na mistrovství Evropy ve Varšavě bronzovou medaili v kategorii nad 100 kilogramů. Olympijský vítěz z Ria zaváhal ve Varšavě jen ve čtvrtfinále, v němž podlehl Gruzínci Guramovi Tušišvilimu.

Krpálek má 115 kilo a jde se prát s největšími pořízky. Straší ho jen jeho dávný rival Krpálek má 115 kilo a jde se prát s největšími pořízky. Straší ho jen jeho dávný rival Prohlédněte zde

Olympijský vítěz z Ria zaváhal ve Varšavě jen ve čtvrtfinále, v němž podlehl pozdějšímu šampionovi Guramovi Tušišvilimu z Gruzie. V opravách si ale poradil se světovou devítkou Stanislavem Bondarenkem z Ukrajiny. Několik jeho ztečí soupeř odvrátil, ale v polovině duelu už Krpálkovi, hnanému bouřlivým skandováním publika, útok vyšel a hodil Ukrajince na ipon.

Před časovým limitem skončil také Krpálkův duel o bronz se Sarnackým. Více než dvoumetrový polský obr je ve světovém žebříčku až 36., ale domácího prostředí využil k překvapivým výhrám, porazil i světovou trojku Barnu Bora z Maďarska. Krpálek se proti němu prosadil vydařeným chvatem o-soto-gari po dvou a půl minutách boje.

"Od osmifinále jsem měl zdravotní potíže a po porážce s Gruzíncem jsem viděl medaili hodně daleko. Byl jsem na tom špatně. Ale chtěl jsem tu medaili moc udělat, dal jsem do toho maximum a ono se to povedlo. Jsem nesmírně šťastný," řekl Krpálek.

Nejlepší český judista historie navázal na předchozí evropské úspěchy z nižší váhové kategorie: v letech 2013 a 2014 zvítězil a v roce 2015 přidal stříbro. Do světového žebříčku si Krpálek připíše 350 bodů, což ho posune na hranu nejlepší světové dvacítky.

reklama