Skvělý Satoranský pomohl Washingtonu sedmnácti body k výhře na půdě Jamesova Clevelandu

23. 2. 2018 7:09
Hvězdný LeBron James v závěru duelu neproměnil trestné hody, zato český basketbalista mířil vzápětí přesně.
Tomáš Satoranský
Tomáš Satoranský | Foto: Reuters

Cleveland - Basketbalisté Washingtonu v NBA zvítězili na hřišti úřadujícího vicemistra Clevelandu 110:103. Ke třetí výhře za sebou výraznou měrou přispěl i český rozehrávač Tomáš Satoranský, který nasbíral 17 bodů, čtyři doskoky a osm asistencí a byl druhým nejlepším hráčem týmu. Lepší byl jen Bradley Beal s 18 body a devíti asistencemi.

Satoranský hrál opět v základní sestavě místo zraněného Johna Walla a předvedl další povedený výkon v den, kdy klub dopsal na soupisku nového konkurenta na rozehrávce Ramona Sessionse. "Nebral jsem to tak, že musím něco dokazovat. Jen jsem chtěl hrát dobře a vyhrát," řekl Satoranský.

Wizards, kteří z deseti posledních utkání bez Walla osm vyhráli, mají nyní v tabulce Východní konference na třetí Cleveland ztrátu už jen jediné porážky, oba celky mají 34 výher. Navíc jsou spolu s mistrovským Golden State jediným týmem v této sezoně, který dokázal porazit Cleveland, Boston, Toronto a Houston. Cavaliers prohráli poprvé po čtyřech výhrách a od radikálních změn v kádru, kdy šest hráčů odešlo a čtyři přišli.

Washington prohrál oba dosavadní vzájemné souboje v ročníku a pět z posledních šesti duelů s Clevelandem. A i tentokrát se podle úvodu zdálo, že bude mít potíže, protože v první čtvrtině prohrával o 11 bodů. Ve druhé však zavelel Satoranský a tým pod jeho taktovkou předvedl rychlý obrat.

Kolektivně hrající Wizards si pak po většinu utkání udržovali mírný náskok, který čtyři minuty před koncem narostl až na 11 bodů. Pak se snažila s výsledkem něco udělat domácí hvězda LeBron James, který zaznamenal 32 bodů, devět doskoků a osm asistencí. Osmnáct vteřin před koncem ale minul dvě šestky, které mohly udržet Cleveland ve hře, zatímco Satoranský na druhé straně trestné hody proměnil a definitivně rozhodl.

Český reprezentant byl s 31 odehranými minutami třetím nejvytíženějším hráčem týmu, zápas odehrál bez ztráty míče. Proměnil šest ze sedmi střeleckých pokusů včetně dvou těžkých s faulem. Sudí mu navíc sporně neuznali trojku kvůli předchozímu faulu na jiného hráče Wizards. Beal na podobný bodový zápis potřeboval o 12 střel více.

"Neměl ani jednu ztrátu, to je úžasné. Je hezké sledovat, jak se konstantně zlepšuje. Dennodenně dře a na hřišti je to vidět," řekl Beal o výkonu Satoranského. "Byl draftován se mnou, tak jsem rád, jak se mu daří," dodal.

Philadelphia ztratila proti Chicagu osmnáctibodový náskok z první čtvrtiny a nakonec byli Sixers rádi, že Ben Simmons dvěma trestnými hody pět sekund před koncem rozhodl o výhře 116:115. Na druhé straně nedokázal otočit výsledek Bobby Portis, který byl s 38 body nejlepším střelcem utkání. Domácí Simmons nasbíral 31 bodů, 11 asistencí a 7 doskoků.

Také hráči Oklahomy hazardovali s výrazným vedením, nad Sacramentem vedli už o 23 bodů, ale vítězství 110:107 jim nakonec zařídil Russell Westbrook trojkou se závěrečným klaksonem. Hrdina večera si připsal 18. triple double v sezoně za 17 bodů, 15 doskoků a 12 asistencí.

O nejlepší střelecký výkon ve čtvrtečním programu se postaral Stephen Curry, který 44 body a 10 asistencemi dirigoval vítězství Golden State nad Los Angeles Clippers 134:127.

Výsledky NBA:

Cleveland - Washington 103:110 (za hosty Satoranský 17 bodů, 8 asistencí, 4 doskoky), Charlotte - Brooklyn 111:96, Chicago - Philadelphia 115:116, Golden State - LA Clippers 134:127, Orlando - New York 113:120, Sacramento - Oklahoma City 107:110.